Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Milyen bogár ez? Ma láttam...

Milyen bogár ez? Ma láttam süt befogtam egy bogarat és gözöm sincs hogy micsoda sose láttam még ilyet. Ha veszélyeztetve érzi magát akkor fel le billegeti a szárnyait.

Figyelt kérdés

a bogár jelemzői:

-kb 1 cm

-6 lábán ugyan olyan kampók vannak mint a cserebogárnak csak kisebb szabad szemel alig látható.

-a szárnyán fekete csíkok vannak de nem szabályosak

-a feje az egyik legérdekesebb része a tetején van két csáp és a szájrésze hasonló a szúnyogéhoz csak rövidebb vastagabb és a végén 1 pár rágó van.

-a másik érdekes dolog benne a farok része a potroha után jön egy kis farok annak más a színe is mint a potrohnak de ez a farok rész egy szinte ugyan olyan fullánkkal végződik mint a skorpióknak.

már mint az egész farok része úgy néz ki hogy böveben kifejtsem:

a potroh után elszíneződik majd leszűkül a vége utána tágul és egy kiseb eldeformált gömbe megint vissza szűkül majd még egy ugyan ilyen kisebb gömb és a legutulsó az ugyan olyan vastag mint a potroh után lévő de a végén van két rágó mint a fülbe mászóknál.

Tehát lényegében ugyan ugy néz ki a farok része mint a skorpióké azzal az egy különbséggel hogy a végén nem fullánk van. természetesen mind ez lekicsinyítve a bogár méretéhez.és ugyan ugy is hordja mint a skorpiok bekunkorítva a hát felé.


még esetleg annyit el tudok róla mondani hogy


2010. máj. 27. 17:01
 1/3 anonim ***** válasza:
szerintem lotetu
2010. máj. 27. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Esetleg fülbemászó...brrrr
2010. máj. 27. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Sajnos egyik sem :/
2010. máj. 28. 15:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!