Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Megéri szarítógépet vásárolni?...

Megéri szarítógépet vásárolni? Sajnos penészedik a lakásunk, évente festetünk. A rossz idő miatt egyre több lesz a száradasra váró ruha bent.

Figyelt kérdés
Taoasztalatokra lennék kíváncsi! Milyen darabokat tesztek bele? A kényesebbeket kézzel mosom. Ágyneműhuzatot, törölközőt, a gyerek ruháit, farmereket bele lehet tenni? Árban 160 körülit néztünk, energiatakarékost ha ez számít valamit.

2017. okt. 7. 01:06
 1/10 anonim válasza:
5%

Penészmentesítés hatékony penészmentesítő festékkel

[link] › peneszmentesites

2017. okt. 7. 06:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm, de már mindent kipróbáltunk.
2017. okt. 7. 07:42
 3/10 anonim ***** válasza:
72%

Nálunk nyílászáró csere után kezdődött a penészedés. Elég erőteljes volt, egy idő után az egyik helyiségben enyhe dohszagot is éreztünk.

Az ablakoknak van ugyan egy szellőző állásuk (pici résnyire nyílik), de az nem bizonyult hatásosnak.


Csak nagyon drága megoldási javaslatokat kaptunk. Ráadásul senki sem vállalt érte olyan garanciát, hogy biztos és tartós megoldás lesz.


Vettünk egy Trotec TTK 50 E párátlanító – penészmentesítő készüléket. Nagyon sokat segít ruhaszárításnál is.

Akkoriban sokat nézegettem, hasonlítgattam az ilyen készülékek szolgáltatásait. Ez, minden fontosat tud.

Könnyen mozgatható, így dogozhat a különböző helyiségekben. A leírás szerint 30 m²-re hatásos. Normál belmagasságú a házunk, két egybenyitott szobát hatékonyan „rendbetett” már a használata kezdetén is.

Az első három napban rendszeresen üríteni kellett a tartályát. Azóta elég alkalmanként (legsűrűbb esetben 10-12 naponta, 1-2 órára) bekapcsolni, rövid időtartamokra.


Jó ideje szinte csak ruhateregetés esetén működtetjük. Nagyot segít a ruhák szárításában.


61-ezer Ft-ért vettük; most látom, hogy akciós, 52-ezer Ft-ért kapható, ajándék pára- és hőmérővel.

70-, illetve 80-ezer Ft körüli áron kapható erősebb változata is, 45-, illetve 95 m²-re.

(Az utóbbi, lakóházhoz, szerintem, felesleges.)

2017. okt. 7. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
54%

Én nagyon szeretem :) 5 főre mosok 7kg-os géppel, lényegébe egész télen egy nagy szárító volt a ház. 1200-as centri után egy adag mosásból olyan fél liter vizet még simán kiszed a szárító és egy marék szöszt :)

Azóta jobb a levegő bent télen. Páramentesítőt is szoktuk néha használni ,de aztán az ablakokra szellőzőt rakattunk.

Amúgy én a gépből mindent egyből rakok a szárítóba,mondjuk ilyen extra kényes ruháink nincsenek,szóval nem válogatok.És pihe puhák lesznek a ruhák.

2017. okt. 7. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
70%
Érdemes lenne előbb azt ellenőrizni, hogy mekkora a víztartalma a mosógépből kivett ruhaneműnek. Magasabb fordulatszám és hosszabb centrifugálási idő több víztől szabadít meg. Korábban egy közönséges Bosch mosógépünk volt. A kivett egy töltet ruhát én utána háztartási ruhacentrifugával még víztelenítettem. Így az egy töltet ruhaneműből még általában 1 liter vizet ki lehetett sajtolni. Amióta méregdrága mosógépünk van, az olyan hatékonyan víztelenít, hogy utólagos centrifugálással már semmi vizet nem lehet kinyerni a ruhaneműből. Ezt azért írom le, mert egyszerű háztartási ruhacentrifuga is sokat segíthet. Ne feledd: a szárítógép rengeteget fogyaszt, mert a víz elpárologtatásához sok energia kell !
2017. okt. 7. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! A mosógépünk szuper az biztos! Minden nap 2 adag ruhát mosok, a lakás kicsi, egymás hegyén-hátán szárítom a ruhákat. Az is nyílvànvaló,hogy így nincs is valami kellemes illatuk, mint mikor kint fél óra alatt megszáradnak nyáron. Úgy döntöttünk veszünk egyet aztán lesz ami lesz.
2017. okt. 7. 16:37
 7/10 anonim ***** válasza:

4-es vagyok

Napi 2 adaggal mosol és kicsi a lakás....így valóban jó ötlet a szárítógép és nem a lakás lesz az :) ( hőszivattyús legyen)

Én csak ősztől tavaszig használom a szárítógépet (amikor kintre már hiába terítem a ruhákat) ilyenkor eleve kicsit magasabb a számlánk,mert többet vagyunk bent,többet megy minden,lámpák többet égnek,fűtés keringető,a mosógép is többet megy, mert ami nyári ruhákból 1 adag az a téli vastagból már 2 adag stb 170kw körüli a havi fogyasztásunk , télen olyan 220kw körüli, szóval olyan rengeteget se fogyaszt.

2017. okt. 7. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Én még ma is kinn szárítok... Télen is lehet, ha nem fagy. Amúgy párátlanítót vegyetek, egyáltalán nem vicces gyerekeket penészes lakásban nevelni. Egyenes út az asztmához. És szellőztessetek rendesen. De ettől még vehettek szárítógépet is.
2017. okt. 7. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Én is úgy tervezem, hogy tavasztól őszig kiteregetek. Még én is kiviszem ikyenkor a ruhákat de 2-3 nap mire megszáradnak. Ami nyirkos azt behozom és bent teszem szárítóra, radiátorra.Kedves utolsó! Ezért festetünk évente, nem várjuk meg míg bepenészedik minden, igyekszünk minél hamarabb megoldani a problémát és nem is tervezünk még évekig a jelenlegi otthonunkban élni. Nekünk is természetesen a gyermekeink egészsége a legfontosabb!

Köszönöm még egyszer mindenkinek! Már meg van a gép, holnap ki is próbálom :)

2017. okt. 7. 23:28
 10/10 anonim válasza:
Szia! Megkérdezhetem milyen gépet vettetek? És meg vagy vele elégedve?
2017. nov. 1. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!