Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Van valakinek mobilklímája?...

Van valakinek mobilklímája? Mennyibe kerül? Mire kell figyelni? Hogyan kell kezelni? Zajos?

Figyelt kérdés

Nyáron majd belehaltam a forróságba, mert a lakásom teljesen délre néz. Csak kicsi a jövedelmem, de már előre rettegek a jövő évi nyártól.Talán a mobilklíma olcsóbb lenne.

Kérlek segítsetek !



2017. okt. 7. 17:54
 1/6 anonim ***** válasza:
90%
Lebeszélnélek. A működése közben keletkező forró levegőt egy megfelelően kialakított és körbeszigetelt nyíláson át ki kell vezetni a lakásból egy gégecsövön keresztül (ablak vagy ajtó üvegének, esetleg a falnak átfúrásával). Közben a folyamatosan lecsapódó kondenzvizet folyamatosan el kell vezetni valamilyen csövön át egy megfelelő gyűjtőhelyre (szennyvízcsatorna, ereszcsatorna stb.). Mivel az egész kompresszor és a hideg levegőt fújó ventilátor is a készülékben van, azért zajos, aludni nem lehet mellette (hacsak nem vagy teljesen süket). Sok kezelnivaló nincs rajta (legfeljebb a levegő szűrőt kell időnként tisztítani). Ára 60 ezertől felfelé. Inkább munkahelyként használt helyiségbe alkalmas.
2017. okt. 7. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Mi albérletben lakunk így mobil klímát vettünk.Mi úgy oldottuk meg a meleg levegő kivezetését, hogy az egyik erkélyre nyíló ablakszárnyat teljesen kinyitottuk.A férjem a keményebb fajta hungarocell táblákból kivágott akkora téglalapot, hogy az ablak nyílást teljesen lezárta.Arra vágott egy lyukat (a cső átmérőjét).A klímát feltette az ablak magasságába közvetlen az ablak elé egy kisszekrényre.

Így a meleg levegő szinte közvetlen távozott.

A vizet a miénk egy tartályba gyűjti azt időnként ki kell önteni.

Nem a legesztétikusabb megoldás de praktikus.

Valóban zajosabb mint a fix társai de mi éjszakára nem használtuk.

2017. okt. 7. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Nálam is ez van az emeleti hálóban.

Nagy előnye, hogy nem kell hozzá klímaszerelő, aki lerabol, mert annyiért építene be egyet, amennyiért te simán megveheted az egész mobilt.

40ezerért vettem még a szezon előtt egy szinte "nulla kilométerest".

Fúrtam egy lyukat a falon és kivezettem.

A kondenzvizet elpárologtatja, így azzal sem volt gond.

Egyetlen hátránya van, hogy hangos.

Viszont ha beállítod rajta az időzítőt, akkor lefekvés előtt két órát bekapcsol, és 23 C fokosra lehűti az egész szobát. Így éjjel nem kell mennie.

Csak ajánlani tudom.

2017. okt. 7. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
75%
Nem vagyok klímaszerelő de hogyblerabolnánakbaz hülyeség. Ennyiért kötik be ahol kölségek is vannak. Az hogyvte ennyiből veszelbegy összehasonlithatalanul minden szempontból rosszabb mobilklímát az semmitvse jelent. Okádja magából a vizet a meleglevegőr és fűteni se tud
2017. okt. 8. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

"Nem vagyok klímaszerelő"


Ez látszik a hozzászólásodból.

Amúgy 50-60 ezer Ft-ért szerelik fel a klímát, + csőhosszabbítás 6ezer +áfa, + konzolok stb...

Ha a szerelő hozza a klímát, azon is keres néhány tízezret.

Végül is nem nevezhető rablásnak -szerinted-, ha valaki 80-100ezret keres kb másfél órai munkával.

2017. okt. 9. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Nyilván, hosszútávon a split a nyerő, de a semminél a mobil is jobb. Nem olyan rosszak, néha az is megváltás, ha azt a rengeteg párát eltünteti, ami nyáron keletkezni tud.
2019. nov. 30. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!