Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Mikre érdemes félretenni?

Mikre érdemes félretenni?

Figyelt kérdés

Mondjuk itt leginkabb ez a nyudíj alap pénztár (vagy mi) érdekel. Hogy arra érdemes? Biztos megéri, de ez hogy van pontosan?


Most vettünk házat hitelből. Azt fizetjük.

Aztán nyitottunk lakástakarékot. Arra teszünk el. És a kislányomnak ilyen biztosítás által rakunk el. Sajnos vagy nem sajnos, mert végülis ez is több mint a semmi, de csak a legalacsonyabb 12.200 összeget tudjuk csak ezekre fizetni.


Párom most kapott fizetésemelést. 270.000 et keres. Én jelenleg GYES en vagyok. Ugye az jön. A családit a kislányomnak rakjuk el a biztosítási izevel. Szóval a családit fizetjük rá.


Nemsokára én is dolgozni fogok. Abból gondoltam úgy pluszba is elrakhatnánk. Hogyha épp valami kiadás lessz vagy bútort ilyesmit alarunk venni (mert most ilyen csaladtól ösdzeszedett bútorok lesznek), stb. Akkor legyen arra is.


Ezeken kívül erdemes meg valamire?


És még egy kérdés. A ház mellett van 2 telek is. Amit szeretnénk megvenni, mert otthoni kis mezőgaszdászok vagyunk. Reméljük megbirunk a tulajjal/tulajokkal egyezni a részletre.

De ha esetleg mégse, hülyeség lenne arra is hitelt felvenni??

Család ilyenben nem bagyon tud segíteni. :/



2017. szept. 29. 21:07
 1/3 anonim ***** válasza:
Hitelre telket ne vegyél nem termelnél annyit amit a kamatra fizetnél. Viszont ha telik rá a helyedben ha már kérdezted fizetnék lakás felújításra korszerűsítésre havi részletet. Én is fizetem minimum 4 év és minimum 5000 havonta. Én tizet fizetek. Azt hiszem 20 a max. Az állam 4 év után ha lejár hozzátesz plusz 30 százalékot ami azért nem rossz. Azt hiszem 10 évig is lehet fizetni de 4 a minimum. Ha valamit akarsz még spórolni én ezt fizetném még.
2017. szept. 30. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Arra fizetünk. 12 őt. Az a lakástakarék. És az újításra stb is lehet. :) és erre is tesz az állam.
2017. szept. 30. 09:25
 3/3 anonim ***** válasza:

Szerintem ígyis éppen elég dologba fizettek, talán túl sokba is.

Mi lenne, ha egyszerűen csak spórolnátok? Ami megmarad a fizuból azt félreteszitek és majd jól jön, amire jól jön.

2017. szept. 30. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!