Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Hol tudom megkérdezni pontosan...

Hol tudom megkérdezni pontosan, hogy mi tartozik a telkemhez?

Figyelt kérdés

Örököltem egy házat egy vidéki nagyváros külterületén. Az egyik családtagom folyvást mondja,hogy a szomszéd házhoz csatolt lakhandi,ahol régen egy nagyon szegény család élt,is az én telkemhez tartozik. Akitől örököltem a telek megvétele után nem kérte meg őket,hogy költözzenek el és csatolják hozzá a területet,mert nagyon szegény család lakott benne és nem akart nekik rosszat (a telekre épült megörökölt ház mellett palakerítéssel van elválasztva a terület, úgy kell elképzelni,hogy a kis "csík terület" kb 3 méter széles,mindkét oldalról telek van. A lakhandi a szomszédos telken lévő házhoz van hozzácsatolva). Az idős szülők meghaltak, a házban nem lakik senki,teli van patkányokkal akik átjárnak a házhoz,rettentően félelmetesek.

Tehát a telek tán hozzám tartozik,de az épület nem. Pontosan én sem értem,utána szeretnék járni.

Hogyan tudhatnám meg,hogy pontosan mi illet meg és mi lenne ennek az eljárása,hogy a ház le legyen bontva? Már csak a patkányok miatt is. Köszönöm az okos válaszokat.


2017. okt. 21. 23:04
 1/1 anonim ***** válasza:

Bemész a földhivatalba, ott egy papírt kell kitöltened, és ingyen megnézheted a térképen a telkedet, hol vannak a határok. (A neten is meg lehetne nézni, de az Ügyfélkapus regisztrációhoz is személyesen kellene bemenni először.)

Azt is meg tudod nézni, hogy a lakhandi (bármit értesz is ezen) szerepel-e hivatalosan, vagy csak engedély nélkül felhúzták. Ha a tiéd és nem szerepel a térképen, akkor máris bonthatod, a plusz kerítéssel együtt, senki nem fogja számon kérni. Ha szerepel, akkor a vonatkozó jogszabályok alapján lehetséges. Ha valami apró bódé, akkor semmi nem kell hozzá, ha rendes épület, akkor bejelentési kötelezettséged van és terveztetni kell a bontást, meg ilyenek.

2017. okt. 22. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!