Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Ablaküveg szigetelés házilag?

Ablaküveg szigetelés házilag?

Figyelt kérdés
Régi 25 éves termo ablakokról van szó, rettenetesen hidegek az üvegek, nagyobb szélben még a beltéri ajtók is "zenélnek", holott igazából jól zárnak. Az üveg viszont nagy gyenge pont. Sok pénzem nincsen, de mivel lehetne a huzatot csökkenten? Adjatok pár tippet, ti mit csináltatok? Mi lesz itt -20-ban?
2017. okt. 31. 20:09
 1/7 anonim ***** válasza:
Redőny, roló, sötétítőfüggöny, egy felakasztott pokróc stb...
2017. okt. 31. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 ede1219 ***** válasza:
26%

Buborék-fóliával.


[link]

2017. okt. 31. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Redőnyre sajnos nincs pénzem, de ez a buborékos fólia nem rossz. Plédet is kipróbálom. Köszönöm a válaszokat.
2017. okt. 31. 21:28
 4/7 anonim ***** válasza:

A tok és a szárny között szokott húzni, vegyél ilyet és ragaszd fel: [link]

Lehet kapni hipermarketekben, barkácsáruházakban kisebb kiszerelésben.

2017. okt. 31. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Ott nem érzem, de az üveg kifejezetten sugározza hideget, nagyobb szélben annál inkább. Én sem értem hogyan, hiszen a rések passzentosak, sofa ablakok, gumiszigetelést pár éve cseréltettem bennük.
2017. okt. 31. 22:52
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

A kérdésben több állításod ellentmond egymásnak. Hol azt kérdezed hogyan lehetne a huzatot csökkenteni, hol azt állítod, hogy a szárny és a tokozat "passzentos" és csak az üveg sugározza a hideget.

Mivel nagyobb szélben nálad még a beltéri ajtók is "zenélnek", emiatt mégis úgy gondolom, hogy az erős átszellőzés a gond, és nem az üvegeket kellene "szigetelni".

Ha a nyílás-zárók "passzentosak", akkor elsősorban keresd meg az okát az átszellőzésnek. Csak találgatni lehet, hogy mondjuk a konyhai elszívó és a rosszul záródó spájzablak, vagy egy másik, monjuk WC elszívó között áramlik a levegő, ha szél van. Korrekt műszaki megoldásokkal, visszacsapó lezárásokkal biztos meg lehet szüntetni azt a mértékű átszellőzést, amikor a beltéri ajtók is muzsikálnak.

Ha ezt a komoly átszellőzést megszünteted, csak utána kellene foglalkozni az üvegekkel, ha még mindig túl magas a fűtésköltség.

2017. nov. 9. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Jó, nem mondom azt, hogy 1-2 helyen nem jön a hideg, s a spejzablak is tényleg eléggé ócska, de azt nem gondoltam, hogy ezek,s egy szellőző okozhatja ezt a problémát. Szerintem csináltatok egy hőkamerás felvételt, aztán talán ellehet indulni valahol. Bár ha odaállok az egyik erkélyajtóhoz, kifejezetten érezni, hogy szinte ömlik rám a hideg, s az az üvegből érződik. A falak viszont szigeteltek, tehát onnan nem jön a hideg. Egyébként a nagyobb nyílászárókra raktam plédet, mintha valamit számítana, meg a wc szellőzőket is megpróbálom valahogy betömni.
2017. nov. 9. 16:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!