Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Aki panelban laktok, mennyit...

Aki panelban laktok, mennyit fizettek havonta közös költséget?

Figyelt kérdés
Idáig családi házban laktunk,most költözünk panelbe. Eléggé le van pukkanva,kívülről-belülről,lépcsőház,stb,ehhez képest 3500Ft-ot kell havonta beadni közös költségbe. Nagyon sokallom. Ti hogy vagytok ezzel?
2010. máj. 31. 16:09
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Nálunk 7500 ft. 68 m2 lakás

ez a nagyon sok, soha nincs pénz festésre, felújitásra

2010. máj. 31. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
71 m2 után 4100 Ft-ot fizetünk közös költséget.
2010. máj. 31. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Sokallod? Attól függ, hogy mi van benne. Én társasházban lakok, nem panelban, de nekem 11e egy 1,5 szobásra, és a szemétszáll. díjon kívül semmi nincs benne! Na ez sok!

Anyáméknál 8e a panelban, de ebben van szem.száll. díj, meg valamennyi víz átalány.

2010. máj. 31. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

El vagyok hűlve a kérdezőtől és az előző válaszolóktól! Ez sok?

Mi a 45nm-es panelban 8500Ft közös költséget fizetünk és semmi nincs benne. Ezt csak a semmiért ki kell fizetni. A ház és a lépcsőház teljesen le van pukkanva, minden koszos, büdös, rozsdás.

Szemétszállítást és még a lépcsőház ránk eső részét is nekünk kell felmosni.

2010. máj. 31. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim válasza:
56 nm, 5525 ft.
2010. máj. 31. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

ember! te hol élsz???

inkább tedd össze a két kezed, ne siránkozz. nekem majdnem 10 rongy 50 nm-re, a közös képviselő meg egy köcsög sikkasztó! a sok hülye nyugger meg mindenben bólogat neki.

2010. jún. 1. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
2000,felújítási alap,1000 fenntartási alap,400 a közös képviselő tiszteletdíja,300 a fűnyírás.Ö:3700 Ft.Szerintem kevés,mert nehezen gyűlik a nagyobb volumenű dolgok kivitelezésére a pénz.Szinte majdnem minden a villámhárításra,poroltók ellenőrzésére,tetőszigetelés karbantartására megy el......
2010. jún. 1. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

18:27 vagyok.

Ha már a közös képviselő köcsögségénél tartunk, nálunk a közös képviseleti cégnél, most jöttek rá, hogy a lakás kettővel előttem lévő tulajdonosának, még a 90-es évekből, kamatokkal együtt van valami 10-15eFt-nyi tartozása. Mikor 8 éve vettük a lakást, az adásvételnél a közös képviselet is kijelentette és írásba adta, hogy a lakáson nincs semmilyen közösköltség-hátralék. Most azt mondják, hogy ezt vissza?

Na mindegy, nem örültem neki, de végülis abban állapodtunk meg, hogy minden hónapban fizetek 500Ft-tal több közös költséget, amíg le nem jár ez a 10eFt.

Ez így rendben is lett volna, csakhogy pár héttel később jött a fővárosi bíróságtól egy ajánlott levél, amiben kiderült, hogy feljelentett a közös képviselet a hátralék miatt, azzal az indokkal, hogy a hátralék kezelésében nem működtem együtt velük. Mintha nem is beszéltünk volna erről személyesen pár héttel ez előtt. Most járkálhatok bíróságra a 10eFt-jukért, miközben évekre visszamenőleg megvan minden időben befizetett csekkem.

Csak azt nem tudom, azzal mit csinálnak, akiknek több milliós tartozásuk van és évek óta nem fizetnek közös költséget. Mert nem egy ilyen lakó van a házban.

2010. jún. 1. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
53 nm-es, vízórás panellakás: 12500 közös költség...
2010. jún. 1. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Azért sokallom,mert kis város,nincs benne semmi,külön kell fizetni mindent na és persze azért,mert másik panelban lakók a felét fizetik. Hát ez van.
2010. jún. 1. 16:46
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!