Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Szeretnék segítséget kérni...

Szeretnék segítséget kérni fűtés ügyben. Mit lehetne tenni az alábbi esetben?

Figyelt kérdés
Vegyestüzelésű és gázkazán van egy körön. A vegyes van ott, ahol a cső bejön a házba, a gáz távolabb. Évekig gond nélkül fűtöttem a gázzal (drágán).3 radiátor nem működött a lakásban. Belefogtam a fatüzelésbe. A gravitáció már nem volt túl jó, ezért a vegyesre szereltettem szivattyút, és a 3 radiátort levettük, kimostuk, utána beindultak (1 még nem). A gázos fűtés viszont használhatatlan lett. A vegyes kazánig elfűt, utána lekapcsol, a lakásba nem jön be a meleg. Két szezont végigfűtöttem fával, de 13-14 fokról felfűteni esténként nem leányálom. A cső a lakásba bejövetkor kettéágazik, az egyik ágon a legközelebbi, a konyhai radiátor van, ez lett először tisztitva, de idén ez megint alig meleg, és sokszor hallom, hogy mikor meleg már a víz, locsogó hangot ad. Szerelő próbálkozott, de semmi eredmény. Nyílt tágulási a padláson, két légtelenitő a kazánházban. Egyedül lakom, nő vagyok, nem értek ezekhez a dolgokhoz, és nagyon el vagyok már keseredve. Előre köszönöm ha valaki tanácsot ad.

#fűtés #vegyes és gázkazán.
2017. nov. 15. 00:58
 1/5 anonim ***** válasza:

Nem tudom, jól értem-e, de nekem úgy tűnik, hogy az új szivattyú nem engedi át a meleg vizet, amikor nem ő működik, hanem a gázos.


Szerintem valami levegősödésnek kell lenni, azért nem mennek a radiátorok.

Ha a szerelő nem csinálta, akkor végig kellene nézni egy vízimértékkel, hogy minden radiátor és cső a megfelelő irányba lejt-e, azaz, a légtelenítő irányába emelkedik-e.

Azt is megnézheted, hogy a kérdéses radiátorok két felső sarka egyforma meleg-e.

2017. nov. 15. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
(A gravitáció már nem volt túl jó) Ez alatt mit értesz? Az vagy jó vagy nem. Elromlani nem tud. Ha vízcsorgást hallasz akkor levegős. Azt meg nem szabad elfogadni hogy a szerelő próbálkozott és nem jó. Ő csinálta oldja meg hogy működkön. Gyanítom az lehet amit előttem írtak nem nyomja át a gázkazán a keringetőn a vizet. Köttess rá még egy csőtermosztátot (gyanítom egy már van) a keringetőre és rakja rá a gázkazán előre menő csövére. Így ha a gázkazán indul elindítja az is a keringetőt és jó kell hogy legyen. Ezt már egy villanyszerelő is megoldja.
2017. nov. 15. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
A radiátorokat meg te is tudod légteleníteni egyetlen csavarhúzóval.
2017. nov. 15. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Ez 1 nagyon régi tipusú gázkazán lehet,nyilt tágulási tartállyal .Ebben is van keringtető,akkor miért volt szükség a gravitációra .Levegő is van a rendszerben,meg szerintem szerélési hiba is .Mindig csak 1 keringtető menjen .

Amikor a gázkazán megy ,akkor az forgatja a rendszerben a vizet,a vegyes tüzelésüt ekkor 1 visszacsapó szeleppel ki kell zárni.Felesleges a kazánban lévő vizet melegiteni .

Ha kazánban fűtünk,akkor kell a bépitett keringtetőt inditani.Ezt lehet csőtermosztáttal összekombinálni .

A légtelenitőknek a fűtési rendszer legmagasabb pontján kell lenni,hisz a levegő felfelé igyekszik .

Igy van,valameddig elmegy a melegviz,ameddig kényelmes neki .

2017. nov. 15. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nyilván azért volt szükség a gravitációra mert régen nem voltak gázkazánok a házaknál. A vegyest meg nyitottra gravitációsra és vastagcsövesre csinálták.
2017. nov. 15. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!