Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Időjárás követő szabályozás...

Időjárás követő szabályozás kazánnál?

Figyelt kérdés
Van egy klz 30 kazánom, a fűtés padló és radiátoros megoldású, a fűtést szobatermosztát kapcsolgatja ki-be. A termosztát padlófűtéses övezetben van elhelyezve. Igen rossz a komfortérzet, hogy ki be kapcsol a fűtés. Erre gondoltam, hogy hátha egy ilyen időjárás követő cucc lenne a megoldás, mivel folyamatosan menne a fűtés kisebb teljesítményen, de mivel a padlófűtéses rész fix keverő szereppel van ellátva, csak a radiátorok vizét szabályozná. A ház egyébként annyira nem vészes, közepes a szigetelése. Szerintetek?

2017. nov. 16. 00:22
 1/6 A kérdező kommentje:
S az az érdekes, ha anyámhoz megyek a panelba ami elég gyatra szigetelésű, mégis az állandó langyos radiatoroktól jobb a hőérzet, vagy szomszédomban, ahol gravitációs a rendszer.
2017. nov. 16. 00:25
 2/6 A kérdező kommentje:
Szóval a padlófűtéssel vagyok gondban.
2017. nov. 16. 00:26
 3/6 anonim ***** válasza:
Puffer beépítésével ki lehet egyenlíteni.
2017. nov. 16. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Padló fütésnél olyan meleget soha sem tudsz csinálni,mint radiátoroknál . A padló fűtés nem erről szól .
2017. nov. 16. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Utolsó nem erről van szó, lehet nem voltam érthető. Na szóval a kazánon ugyebár be tudom állítani a vízhőfokot, ez közvetlen direktbe küldi a radiátorokba a 60 fokos vizet, a radiátorokat az időjáráskövető így igazából csak a radiátorokat szabályozná. Csak ott a padlófűtés is, ami egy egyszerűbb keverőszeleppel van ellátva, tehát azt nem befolyásolná a cucc, ami egyebár nekem gond, mert mindig tekergetni kéne a szelepet. Erre keresek megoldást.
2017. nov. 16. 18:00
 6/6 anonim ***** válasza:
A puffer hőmérsékletét tudod szabályozni, onnan meg keringetni a padlót.
2017. nov. 16. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!