Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Okozhat huzatot a purhab hiánya?

Okozhat huzatot a purhab hiánya?

Figyelt kérdés
Régi hőszigetelésű, nem argongázos üveges ablakok huzatosak, legalábbis amikor egy beltéri ajtót csukott állapotában megnézek, érzem, hogy húz. Kerestem az ablakokon az okot, teljesen jól zárnak, itt-ott sarkokban talán érezni némi levegőt, de ez kb. 1-2 cm. Ma az egyik szobában szétbontottam az ablaknál a falat, s látom, hogy semmiféle purhab nincs benyomva. Okozhatná ez a problémát? Purhabon kívül milyen megoldások vannak még szigetelésre? Nincs lelkierőm szétbombázni az egész házat, s igen költséges is lenne, elég volt az az egy szoba is. Valami sziloplaszt?
2017. nov. 18. 00:50
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Ja és faablakok.
2017. nov. 18. 00:50
 2/11 A kérdező kommentje:
Mondjuk annak ellenére, hogy jól zárnak, kellemetlen a közelükben tartózkodni.
2017. nov. 18. 00:55
 3/11 anonim ***** válasza:
35%

A tok és a falazat közti hézagot a '70-es évekig biturán csíkkal szigetelték. A '80-as évektől lett a PU-hab kellően olcsó erre a feladatra. Ráadásul ekkor jelentek medg nagy tömegben a Thermoplan ablakok is itthon.

Hagyományos pallótokos nyílászárók beépítésénél nem tulajdonítottak nagy jelentőséget (pláne kalákában készült házaknál) a hőszigetelésnek. Akkoriban a fűtőanyagok ára olyan alacsony volt a jövedelmekhez képest, hogy a kutya nem foglalkozott hőszigeteléssel.

2017. nov. 18. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Lehet még attól is, ha elöregedett a gumiszigetelés a számban, vagy a sziloplaszt kívül az üveg mellett. Ha nincs külső hőszigetelés a házon akkor az is okozhat huzat érzését az ablak körül.
2017. nov. 18. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Szárnyban.
2017. nov. 18. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Nálunk is pont ez van, műanyag ablakok, alatta a purhab nem igazán van teljesen kitöltve és üvölt be a nagyobb szélben a levegő.


Előtte az ablak gumi szigetelőcsíkja öregedett el, de azt megoldottam újabb csíkkal a nyílószárnyon, a másik szárnyra meg ment az a szigetelőcsík ami meg szivacsos.

Nagyobb szélben, ha a kézfejem odateszem simán érezni, hogy húz.

2017. nov. 18. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Nálam is ez van.

Amikor a huzatos ablak körül lebontottam a takarólécet kiderült, hogy ki lehet látni az ablakkeret és a fal között.

Ha a hézag csak pár milliméteres nálad, akkor teljesen megfelel a repedésre/hézagkitöltésre ajánlott olcsó sziloplaszt is.

Ha nagyobb a hézag, akkor a purhab az ideális megoldás.

2017. nov. 18. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Jól értem? Kapcsolt gerébtokos ablakok?

Ezeket úgy szokták,hogy körben a tokba fúrkálnak akkora lyukakat,hogy a PUR-hab csöve belemenjen,és fújkálnak bele körbe habot.

Nálunk az 140 magas ablakban 5 lyuk van oldalt.

2017. nov. 18. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Akkor lehet tavasszal szét bombázóm a házat, most nem merem, mert valamit ne adj isten elcseszek, akkor megette a fene az egészet, kijön a jó idő, gyűjtök is az addig erre a kiadásra. Egyébként egy ágyplédet aggattam fel a nagyobb ablakokra, s mintha jobb lenne a komfort, melegebb mondjuk nincs. De az üveg elvileg nem okozhat huzatot. Egyébként semmi más nincs az ablak és a fal között. 2001-es a ház. Köszönöm a válaszokat
2017. nov. 18. 22:24
 10/11 A kérdező kommentje:
Vagyis melegnek melegebb van.
2017. nov. 18. 22:25
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!