Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Társasházban kötelezhetnek-e...

Társasházban kötelezhetnek-e a közös költségen felül egyéb költség fizetésére?

Figyelt kérdés

2017. nov. 22. 08:16
1 2 3 4
 21/33 anonim ***** válasza:
93%

Ha jól értlek, akkor a közös költségen felül kérnek tőletek pénzt a házban lakó Stanci néni tötymörgésére?

Totálisan szabálytalan, de ha a többségnek megfelel, akkor nem tudsz tenni semmit. Ha Kissék, vagy Nagyék fizetnek ezért zsebből havi 1000-et, azzal nem tudsz tenni semmit.

Legfeljebb te nem fizetsz és a rád eső részt magad takarítod.

Ellenben azt a közgyűlésen felvetheted, hogy a háznak legyen hivatalosan alkalmazott számlaképes takarítója, a Stanci nénit meg aki akarja, az segélyezze a saját bukszájából.

2017. nov. 22. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/33 A kérdező kommentje:

Pontosan jól érted. de közgyűlésen le lett szavazva a takarító cég, mert Stanci néni jó haver.

Nekem viszont nem felel meg, 80 éves, nem is látja, hogy hol van még kosz :o

Tehát megtehetem, hogy akkor én köszönöm, de nem fizetek zsebből az ő zsebébe, hanem akkor 3hetente 1x én takarítom a mi szintünket és 15hetente 1x pedig a közös helyiségeket?

2017. nov. 22. 12:56
 23/33 anonim ***** válasza:
93%

#22

Nem!

Te önmagadért felmosol a lakásod előtt, vagy annak a környékén, a többi le van szarva.

Te nem vagy háztakarító, ajánlottál tisztességes lehetőséget, amibe fizettél is volna, ha az nem felel meg, akkor sajnálod! A többi 3 is tegye ezt, akik így gondolják!

Egyébként nyugi, a 80 éves már nem fogja ezt sokáig csinálni!

2017. nov. 22. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/33 anonim ***** válasza:
31%

23-hoz


Összefoglalva:

- Téged NEM KÖTELEZHETNEK semmilyen fizetésre a közös költségen felül, ha viszont beépítik a közös költségbe, akkor csak számlaképest alkalmazhatnak.


- Téged NEM KÖTELEZHETNEK háztakarításra (szép is lenne!), különösen annak tükrében, hogy a közös költséget rendjén fizeted.


- Ellenben ha a közgyűlés megszavazza, hogy mindenki egyénileg oldja meg a takarítást beosztás szerint (tehát mondjuk van 10 lakás, akkor minden 10-ik héten más-más lakó végigtakarítja az egész házat)

Ezt e te részedről kiválthatod valakivel, akinek arra az alkalomra te fizetsz, amennyiben meg vagy a munkájával elégedve.

2017. nov. 22. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/33 anonim ***** válasza:
78%
Érdekes, #1-es válaszolóként ugyanazt írtam le, amit a többi hozzászóló megerősített, mégis lepontozták... Ki érti ezt? :-)
2017. nov. 22. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/33 anonim ***** válasza:
34%
Mondjál LE!
2017. nov. 22. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/33 anonim ***** válasza:
25%

"Téged NEM KÖTELEZHETNEK háztakarításra (szép is lenne!)"


De igen, nálunk most szavazta meg a düddő közösség hogy mi magunk takarítsunk minden héten más lakó... Hát a f***om

2017. nov. 22. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/33 anonim ***** válasza:
79%

#27

Nem, nem kötelezhetnek!

Azt megszavazhatják, hogy X napokon ki gondoskodik a takarításról, de azt nem, hogy azt neked saját kezűleg kell végignyalni, ... bár megteheted, ha van hozzá kedved, vagy időd.

Nekem se időm, se kedvem, hogy viceházmestert jászak a szabadidőmben, ezért átsétáltam a másik házba és a háztakarítóval megbeszéltem, hogy az én napomon jön és kitakarítja a házat.

Mivel a házban24 lakás van, ez azt jelenti, hogy egy évben kétszer, 800Ft/óráért.

2017. nov. 22. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/33 anonim ***** válasza:
100%

A közös költséget fizetni kell, ha tetszik a rendszer, ha nem.

A takarítónak pedig kell egy munkaköri leírás, rendszeres munkák, pl. kuka kihúzás,

télen hólapátolás, síkosságmentesítés,+alkalmi feladatok: pl. hogy évente hányszor pucolja meg a lépcsőházi ablakot, mossa fel az egész lépcsőházat.

Tehát: szerződés,munkaköri leírás, számla, fizetés átutalással.Így a tiszta.

Zsebből fizet a közös képviselő számla nélkül?

2018. febr. 1. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/33 anonim ***** válasza:
100%

Előző vagyok: a közös költségen felül nem lehet gyűjteni pénzt.Arra van a közgyűlés, hogy elfogadja a költségvetést,

megállapítsa a szükséges közös költséget, esetleg rendkívüli befizetést szavazzon meg.

Gyűjtögetésre ne adj egy fillért sem!A megszavazott közös ktg.-et fizesd. Ha Gizi néni nem számlaképes, ne takarítson.

2018. febr. 1. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!