Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Ha egy házat a gyerek nevére...

Nikerca kérdése:

Ha egy házat a gyerek nevére irnak és már be töltötte a 18. életévet mit tehet?

Figyelt kérdés
A szülők haszon élvezők de nem jönnek ki a gyerekkel.
2017. nov. 28. 18:49
 1/9 anonim ***** válasza:
80%

Akár el is adhatja.

Lakottan, haszonélvezettel terhelten, már ha talál rá vevőt!

2017. nov. 28. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
88%
Pontosabban csak ennyit tehet, amit első írt. A haszonélvezet erősebb a tulajdonjognál, hiába van a gyerek nevén a ház, senkit nem tehet ki onnan, be se költözhet, amíg a haszonélvező nem ad rá engedélyt, és semmilyen módon nem hasznosíthatja, a bérleti díj is a haszonélvezőt illeti, ha ki van adva. Vevőt pedig nem könnyű olyan ingatlanra találni, amivel az illető esetleg még 20-30 évig nem kezdhet semmit.
2017. nov. 28. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
90%

A gyerek eladhatja haszonélvezettel terhelten, gombokért.


"A szülők haszon élvezők de nem jönnek ki a gyerekkel."

... vagy a gyerek nem jön ki a szülőkkel!:(


Én biztos nagyon tudatlan vagyok, de soha nem értettem, hogy mi értelme van a gyerek nevére íratni a házat, amikor az öröklés egyeneságon illetékmentes.

Aztán romlik a viszony és jön a kölcsönös szopás, a gyerek kapott valamit, amiben nem lakhat, a szülők kiadták a kezükből a házat és nem adhatják el, ... szóval egy rakás szar az egész.

2017. nov. 28. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
93%
Például azért írathatják rá, hogy más kapcsolatból származó gyerek ne örökölhessen belőle.
2017. nov. 28. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
92%
Az örökösödés nem túl rég óta illetékmentes. A szüleim vettek régen nekem házat rá tetették az élvezetet. Nehogy elkótyavetyéljem . Nem tettem volna egyébként. Már nincs megbközös elhatározásból eladtuk másikat vettem. Márbteljesen saját névre.
2017. nov. 28. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
63%

#4

Ezt nem vettem számításba, bocs'

Én még abban élek, hogy egy szülőnek minden gyereke egyforma, de igazad van,nem mindenki gondolkozik így.

2017. nov. 28. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Eladhatod, márha akad így rá vevő.

A haszonélvező határozza meg, ki tartózkodhat az ingatlanban, az engedélye nélkül a tulajdonos nem lakhat ott. Szóval, ha olyan rossz a viszony, ki is dobhatnak a lakásodból, mint haszonélvezők.

2017. nov. 28. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
72%

"Én még abban élek, hogy egy szülőnek minden gyereke egyforma, de igazad van,nem mindenki gondolkozik így."


Vannak speciális esetek, pl. a félrelépésből származó leendő örökösök. Két olyan családot ismerek, ahol a férjnek van balkézről született gyereke, mindkettőnél gondoskodtak arról, hogy ne maradjon papíron semmi apuka nevén.

2017. nov. 28. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
72%
Sajnos nálunk is hasonló a helyzet: a szüleim rám íratták a lakásukat, ők a haszonélvezői. Pedig van egy bátyám, de már 10 éve nem állnak szóba egymással. Hát ezért.
2017. nov. 29. 05:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!