Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nemsokára betöltöm a 20-ik...

Nemtom97 kérdése:

Nemsokára betöltöm a 20-ik életévem, párom 22. Babát szeretnénk, de attól félek hogy mikor a baba betölti az 1 életévét, nekem vissza kell mennem dolgozni, és ki mi lesz akkor a gyerekkel? Mi lenne a helyes döntés?

Figyelt kérdés
Bölcsödék nincsenek, nagyszülők sem. Arra gondoltam, hogy megszülöm a gyereket, majd beadok egy kérvényezést a gyámhivatalba, hogy nevelőszülő szeretnék lenni. Értek a lelkisérült gyerekekhez, hiszen én is nevelőszülőknél nőttem fel. Van házunk, normális állásunk. Mert ezzel akkor soha ne szüljek gyereket a munka miatt? Nálunk a bölcsöde 6-kor nyit, de nekem már 5kor fel kell szállni a buszra hogy odaérjek a munkába. Szerintetek mi lenne a helyes megoldás?

2016. dec. 22. 21:36
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
13%
Milyen busz???Gyerek mellett alap egy autó.Előbb élj már,legyen meg mindened,jogsid,stb.Nagyon égő,hogy 20 évesen inkább szülnél,mint dolgozz,élj.
2016. dec. 22. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
90%

Attól, hogy nevelőszülőknél nőttél fel, még nem "értesz" a "lelkisérül" gyerekekhez. Én is jártam iskolába, mégsem értek a tanításhoz. Sőt, orvosnál is jártam, de nem tudok gyógyítani.


Előbb az egzisztencia, aztán a gyerek.

2016. dec. 22. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
97%
Az, hogy élsz még egy jó pár évet és nem töröd a fejed ilyen böszmeségeken!
2016. dec. 22. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:
Munkásbuszra gondoltam.. Neveltem már ideglenesen gyerekeket. Az öcséimet,3 hónapig,a saját házamba. Gyámhivatal szerint megfelelő,alkalmas vagyok rá.. Családra vágyom,tökéletes a párkapcsolatom..
2016. dec. 22. 22:02
 5/20 A kérdező kommentje:
na jó.. inkább eldöntöm magam,erről úgysem lehet lebeszélni..Felesleges
2016. dec. 22. 22:03
 6/20 anonim ***** válasza:
84%
Miért kéne egyéves kora után visszamenni dolgozni. Egyébként pedig nevelőszülőként nem kapsz fizetést, egy csekély összeget kapsz, amit, ha normálisan törődsz a gyerekkel, rá is költöd szinte.
2016. dec. 22. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
89%

Keress gyerekbarátabb munkahelyet.

Eleve a gyed 2 èv, bár 19 évesen nem valószínű, hogy elég munkaviszonyod van. Az alatt tanulhatsz is valami szakmát.

2016. dec. 22. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:
Nekem eleve olyan a munkám hogy max 2 hónapig tudnék terhesen dolgozni..
2016. dec. 22. 23:53
 9/20 anonim ***** válasza:
86%

Elég tartalékot kell félretenni, hogy 4 év kiesés ne okozzon gondot.

Az ovi mikor nyit? Gondolom azt se egyszerűbb megoldani, mint a bölcsit!

Ebben az esetben kell keresni egy családbarát(abb) munkát, ahová vissza tudsz majd menni gyed után.

Az dicséretes, hogy jó a kapcsolat, de gyerekvállalásoz édeskevés.

Nem maradsz le semmiről, ha előbb a feltételeket teremtitek meg.

2016. dec. 23. 04:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
86%

6!

A hivatásos neveloszulo kap fizetést. Jelenleg br 135e

2016. dec. 23. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!