Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Van Budapesten olyan városrész...

Van Budapesten olyan városrész, ami nyugodt, mégis jó az infrastruktúrája?

Figyelt kérdés

Van olyan városrészt Budapesten, ahol sok a fa az utcák két oldalán (tehát zöld), vannak parkok is, nincs tömegnyomor, csendes, nyugodt?

Emellett:

- Mégis jó a tömegközlekedés, hamar be lehet jutni a belvárosba.

- Szombat délután ötkor nem kell oda-vissza 45-50 percet utazni egy patikáért; hétköznap este 9 után bolt pl. ha az ember lánya munka+suli után akar még vásárolni; van normális kajálda, ha az ember lánya hétvégén ott ebédelne, vagy épp hétköznap, mert ott dolgozik; normális pékség, amiben árulnak pl. reggelinek való dolgot, ha az ember lányának sehogy se volt ideje szendvicset csinálni.

- Nem 40 perc elérni a pesti oldali belvárost.

- Nem 1 db posta van egy lepukkant, bűzös csarnokban 40 ezer emberre, a városrész szélén, tömegközlekedéssel nehezebben megközelíthető helyen.


2017. dec. 15. 16:00
 1/7 anonim ***** válasza:
Van.
2017. dec. 15. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Melyik? :D ...
2017. dec. 15. 16:44
 3/7 anonim ***** válasza:
Sashegy, 20 perc a ferenciek tere a 8e busszal. Gyógyszertár, bolt a megállónál. Öt perc a BAH csomópont és irány a balaton. Természetvédelmi terület széle, reggel lehet látni a rókát amint a kerítés szélén ül.
2017. dec. 15. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Csak mert Óbudáról nehézkes a közlekedés a belváros felé, ha nem a HÉV-nél laksz/dolgozol/tanulsz/van dolgod; Rákoskeresztúr messze esik, csak busz megy és 15-20 (?) perc a zsúfolt buszokkal csak az Örs; Őrmező kiesik kicsit, Kelenföld nagy területre és lakosságszámra is, de nincs egy normális bolt, egy normális posta, Józsefváros legkülső részei, pl. Százados-negyedben minden korán zár, mint egy községben vagy még annál is korábban zár az a néhány bolt, patika pl pláne, Zugló nekem egyhangú kicsit (bár hangulatos, zöld, nyugis), de a 2-es metró és a 7-es buszok jók csak beutazásra, ha azoktól távolabb laksz, így jártál...
2017. dec. 15. 18:40
 5/7 Gugu Gabor ***** válasza:

Nézd azt neked kell tudni hogy mennyit vagy hajlandó utazni, vagy épp mennyit szánasz a lakásra.

De az szerintem nem lehet szempont, hogy egy kerületnek van olyan része IS, aminek rossza a közlekedése pld

2017. dec. 16. 01:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Nekem bármelyik városrész, vagy utca vagy mittudoménmi tetszik, onnan a belvárosba és/vagy ügyet intézni annyit kell utazni vagy többet, mint vidéki ismerőseimnek a szomszéd nagyobb városba vásárolni/ügyet intézni.


Én alapvetően nem szeretek Budapesten lakni és sokszor nem is látom már előnyét, amikor 40 perces kitérőt kell tenni egy nyomtatásért, nem tudok egy normális reggelit venni vagy kb 40 ezer emberre van egy db posta, vagy szombat délután már 3 db közeli posta is zárva van.


Ha már utazni kell az alapvető infrastruktúráért és a boltok között sincs érdemi választék, akkor már jobb egy kis csendes község, ahonnan elég átmenni a szomszéd városba, és lehet még az se hátrány, hogy óránként jár a vonat, mert lehet, hogy félóránként.

Vagy egy kisvárosban lakni...


Szóval a zöld, nyugis, amúgy nekem tetsző városrészek, negyedek nem adnak plusz infrastruktúrát úgy érzem egy községhez képest.

Legalábbis ahonnan származom, most itt nem írom ki.

2017. dec. 16. 07:11
 7/7 anonim ***** válasza:
Angyalföld kertvárosi része
2017. dec. 16. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!