Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Lehet-e "kollégiumszerű"...

Lehet-e "kollégiumszerű" albérletbe vagy lakásba költözni? Ha igen, hogyan?

Figyelt kérdés

Többféle helyen laktam eddig. Tömbházban, kertes albérletben, kollégiumban kivettem szobát. Lehet, hogy furcsa igényeim vannak, de nekem a kollégiumban kivett szoba tetszett a legjobban. Nem viselem túl jól a tömblakást, négy fal között érzem magam. A kollégiumi szobában az tetszett, hogy nincsenek olyan élesen elválasztva egymástól a dolgok, jobban közösségben érzi magát az ember, mihelyt kilép a szobából, nagyobb a nyüzsgés, ott a porta szinte közvetlen a szoba mellett, jönnek-mennek az emberek, nekem ez kell. Még a közös zuhanyzó is jobban tetszik, mint a négy fal között.

De ilyen helyre akkor kerül ideiglenesen az ember, ha tanul. Nem is tudom, kiadják-e hosszabb távra a kollégiumi vendégszobákat. De végülis dolgozni be lehet járni akár ilyen helyről is.


A lényeg: Ha nem is feltétlen kollégiumba, milyen hasonló helyre lehet beköltözni, ahol nem a nyomasztó lépcsőház van, hanem nyüzsgés? Talán laktanyában van hasonló, de ahhoz valószínű ott is kell dolgozni. Milyen helyeken, szervezeteknél, akárhol lehet hosszabb távra ilyen jellegű albérletet vagy szobát venni ki? Milyen munkát kell elvállalni ahhoz, hogy ilyen helyen lakhasson az ember?



2017. dec. 30. 19:26
 1/2 anonim ***** válasza:
Ballagj el a Kőrakás parki szobabérlők házának gondnokságára(Kőrakás park 1-8 ) na ott jól éreznéd magad.
2017. dec. 30. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
A kérdés az volt, kollégiumon kívül mi lehet még ehhez hasonló jellegű hely. Nekem csak a laktanya jutott eszembe. Nem konkrét városra gondoltam, nem is Budapestre.
2017. dec. 30. 21:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!