Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Beriasztott a szén-monoxid...

Beriasztott a szén-monoxid jelző? Valaki?

Figyelt kérdés
Gáztűzhelyében sütöttem, majd elzártam a gázt, a sütőt nyitva hagytam,majd 5-10 perc múlva beriasztott. Becsuktam a sütőt, most nem riaszt. Mitől lehetett ez? Mit tegyek?
2018. jan. 11. 19:23
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
79%
A katasztrófavédelmet kell hívni, mert valami nem stimmel a berendezéssel és a szellőzéssel.
2018. jan. 11. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
49%
Szellőztess ki!
2018. jan. 11. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
66%
Szellőztesd át az egész lakást alaposan. Én elzárnám a sütő gázcsapját és megnézetném szakemberrel a következő használat előtt.
2018. jan. 11. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 Bognár Gábor HW ***** válasza:
69%
A szén-monoxid riasztók a koncentrációtól függően több-kevesebb késleltetéssel riasztanak. A gázsütőd sütés közben termelte a szén-monoxidod, amely halmozódott a légtérben és mivel nem szellőzött eléggé a helyiség egy idő után bejelzett a vészjelző. Nincs friss levegő utánpótlás a konyhádban ÉS elkoszolódott a sütőd gázrózsája. Mindkét hibát könnyen orvosolhatod. Nem kell ide a katasztrófa védelem, hacsak nem akarsz nekik pecsenyét sütni...
2018. jan. 12. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek!
2018. jan. 12. 12:47
 6/12 anonim ***** válasza:
32%
Ha van páraelszívód, sütés közben is használd - az cseréli a levegőt.
2018. jan. 13. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
44%

Önmagában a páraelszívó nem fogja megoldani a kérdést. Ehhez is ablakot kell nyitni, hogy legyen mit szívnia... A szellőztetést gyorsítja meg.

Mindenesetre én megnézetném azt a gáztűzhelyet szakemberrel. Szerintem ezen nem éri meg spórolni!

2018. jan. 13. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 TappancsMancs ***** válasza:

Egy időben cikkeztek a betiltott olcsó noname érzékelőkről, ha afféléd van cseréld le mert megbízhatatlan. Ha ilyen van azonnal szellőztess és legközelebb gyertyával nagyjából ellenőrizheted - ha elalszik már biztos sok. Ha gyakori eset nézesd meg a tűzhelyet. Az is lehet, hogy túl ritkán szellőztetsz most télen de főzni sütni meg kell.


[link]

2018. jan. 14. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
28%
#8 Úristen, gyertya... Az szén-dioxidra jó, de mire elalszik, már rég meghaltál...
2018. jan. 14. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:
61%

Wow,nagyeszűek.

Ha a CO-jelző riaszt,azt jelenti halott vagy.Szóval ne az ablakot nyitogasd cicuka hanem menekítsd a családot a házból.

Ezért nem érdemes retardáltaknak CO-érzékelő,el se olvasták a használati utasítást és gőzük nincs,mit jelent egy riasztás.Ha pittyeg akkor épp a babucid telítődik sejtméreggel,míg apu leállt szívvel alussza örök álmát és van fél perced,hogy észhez térj és meneküljetek.

Utána seggbe lehet túrni a fusigázost aki szellőzés nélkül tervezte a rendszert és az ablakost aki hermetikusan lezárta a szobákat a műanyag halállal.

Szívesen.

2018. jan. 14. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!