Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Cserélhetek-e 10-es biztosíték...

Cserélhetek-e 10-es biztosítékot nagyobbra?

Figyelt kérdés
Adott a belső biztosíték tábla két 16-os és több 10-es biztosítékkal (B-sek). A 16-osok a villanytűzhelyhez és a mosógéphez tartoznak. A porszívóm is csak ezen dugaljakba dugva hajlandó elindulni, amúgy levágja a biztosítékot. Kicserélhetem minden további nélkül nagyobbra?
2018. jan. 15. 11:48
 1/10 anonim ***** válasza:
Elvileg igen.
2018. jan. 15. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Cserélhetsz akár 25A-osra is.

Kérdés viszont, hogy ehhez a biztosítóhoz tartozó vezetékek méretezése és kiépítése milyen.

Vezeték-, vagy lakástűz reszkírozása meggondolandó, a helyreállítás igen költséges.

2018. jan. 15. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Mekkora a közvetlenül az óránál lévő(plombázott) értéke?
2018. jan. 15. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Közvetlenül a mérőnél 32-es van.

Nem akarom annyival nagyobbra kicseréltetni természetesen, beszéltünk arról is, hogy elegendő lenne esetleg C-s is a B helyett, de én nem értek hozzá. Egy "talánra" nem akarom az összeset erre cseréltetni, ha utána meg kiderül, hogy ígysem jó. A porszívó két éves, a lakás 10. Semmi mással nincs gond, csak a porszívóval indulásnál. Ez is jól működik a mosógép vagy a tűzhely fölé bedugva, de nem akarom mindig cserélgetni, meg hosszabbítózni, illetve a főzőlap fölött rángatni a vezetéket. Csomó alsó konektor van, ami megfelelő lenne a célra. Ha az lenne...

2018. jan. 15. 16:11
 5/10 anonim ***** válasza:
Inkább csere 16-ra...mint c-s!
2018. jan. 15. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Miért jobb? Már bocsánat a kérdésért, csak szeretem megérteni a dolgokat, ha csinálunk valamit.
2018. jan. 15. 19:38
 7/10 anonim ***** válasza:

Nagyobbra nem cserélném addig amíg a vezeték nincs megmérve milyen vastag.

DE..

A 10-esnek el kellene hogy bírja a porszívót.

Cseréld le egy C-re, azzal mennie kellene.

Abban sem vagyok biztos hogy nem hibás a megszakító, a B kioldású sem villámgyors egy porszívó indulást lazán vinnie kellene.

Hány wattos porszívó?

2018. jan. 16. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Elvileg 1500 W-os. A 16-osok mindig bírják, a 10-esek közül viszont egyiksem, soha.

Panelból költöztünk, ott is előfordult indulásnál néha, nagyritkán, ha több berendezés ment egyszerre, viszont ott nem emlékszem milyen biztik voltak.

2018. jan. 17. 10:18
 9/10 anonim ***** válasza:

Az 1500watt az kb 6-7amper, nyilván az indító áram magas ezért csapja le, de ennyire...?

Én még mindig nem értem hogy verheti le a 10amperest.

Gyanús az a porszívó nekem!

2018. jan. 24. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Közben megnéztem a papírjait, villanyszerelő is kérdezte. 1800 Wattos. Nem tudom mi mással tesztelhetném még esetleg, hogy más is levágja-e a biztosítékot indulásnál. Egy kölcsön 1400 W-s porszívóval nincs gond.
2018. jan. 24. 15:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!