Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Bedobható a vízlágyító sótable...

Bedobható a vízlágyító sótabletta a kerti kútba?

Figyelt kérdés
Falura költöztünk és egyelőre kútvizet használunk fürdéshez, mosó és mosogatógéphez, de én még ilyet nem láttam. Akár kézzel, akár géppel mosogatunk fehér minden tőle. Van valakinek tapasztalata ezrn a téren. Hatalmas összegeket nem fektetnék vízlágyító rendszer kiépítésébe, mert elvileg az idén lesz vezetékes víz a falúban. ...igz, a múlt évben is azt mondták. 😡
2018. jan. 22. 12:39
 1/9 anonim ***** válasza:
Erre én is kíváncsi vagyok
2018. jan. 22. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

A vízlágyító sótabletta konyhasóból van. Vízlágyító berenderések ioncserélőgyantájának a regenerálásához kell.

Tehát önmagában nem lágyítja a vizet, csak sóssabbá tenné.

2018. jan. 22. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
50%
Egyszerű módon nem oldható meg. Ha van megfelelő méretű tartályod, akkor legfeljebb a trisós lágyítás jöhet szóba, de az is macerás.
2018. jan. 22. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Ezek szerint hiába öntök a kútba egy zsákkal, csak sós lesz. Sejtetten, de nem ebben a válaszban reménykedtem. :-D
2018. jan. 22. 19:55
 5/9 A kérdező kommentje:
A trisós hogy működik?
2018. jan. 22. 19:56
 6/9 anonim ***** válasza:

Biztos, hogy kemény a víz, vagy csak feltételezed?

Az is lehet, hogy sziksó van a vízben. Vagy egyéb anyag.

2018. jan. 23. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Ne a kút vizet használd erre :)
2018. jan. 25. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Csak az van! :-)
2018. jan. 26. 10:24
 9/9 gungasam ***** válasza:
Remélhetőleg már van vezetékes vizetek de azért leírom, hogy a mosogatógépbe nagyon jól bevált nekünk a közönséges konyhasó vízlágyítónak...nálunk kemény a víz.
2021. okt. 16. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!