Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » A makita lancfureszem jok?...

A makita lancfureszem jok? Illetve 80ezer ftig milyen fureszt erdemes venni?

Figyelt kérdés
Ez jo? [link]
2018. jan. 22. 21:05
 1/8 anonim ***** válasza:
Nekem is ilyen márkám van,35 ös lappal .Nem mostanában vettem 50 ért,ujan .Most vettem rá lapot,láncot,még 8000 sem volt . A lánc legyen éles.ennyiért egyik sem jobb,csak nézzed meg ne Kinai gyártmány legyen .Eredetit nem fogsz kapni,esetleg németben készültet.
2018. jan. 22. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Miert mar a makitat is a kinaiak gyartjak? :o
2018. jan. 23. 06:54
 3/8 anonim ***** válasza:

Az biztos, hogy a Makita benzines gépet maga nem gyárt.

Megvette a német Dolmart, ami gyárt csúcsminőséget is, és a Dolmar egyes gyártmányai vannak kék műanyagból készítve és Makita felirattal ellátva.

Feltehetőleg a Dolmar az ilyen olcsóbb gépeit Kínában gyártatja, legalábbis alkatrész-szinten. De ezt csak gondolom, mert a Stihl-ről konkrétan tudom ugyanezt.

Ha megnézed valami boltban, akkor a dobozon ott van, hogy Made in.

Persze, ezt ki lehet játszani, mert ha főegységekenként hozzák Európába, konténerben, és itt szerelik össze, akkor már az összeszerelő országot írják rá gyártónak.


A kérdezett gépet hobbi célra ajánlják, a linkeden is ott van, ha a Termékleírásra kattintasz.

Ennyi pénzért profi gépet nem fogsz kapni.

Ha nem csak alkalmi használatra kell, hanem teljes téli tüzelőt összevágni, akkor még 150-ért se biztos, hogy nagyon jót kapsz.

Ha csak évi 2-3 órát akarod zúgatni, akkor ez elég jó neked.

2018. jan. 23. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Láncfűrész vásárlásnál mint más barkácsgépeknél is a legfőbb kérdés hogy mire mekkora mennyiségre szeretnéd használni. Vehetsz te akármilyen márkás gépet ha hobbi célút veszel akkor ne akarj 10 köbméter tüzelőt vágni vele. Egyébként jó márka régen vettem belőle egy hobbi célút. Az éves tüzelőm összevágására. 5 év alatt szétesett a fa összevágása egy hétig tartott. Rengeteg benzint fogyasztott mert csak erőlködött. A csillagkereket zabálta ami drága. Most 3 éve használok egy Husqvarnát ami jóval nagyobb. Ugyan annyi fát két nap alatt összevágok fele benzinnel.
2018. jan. 23. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Hat en egyszer egy kolcson geppel Hitachi volt ossze vagtam 8m³ág fát nekem az nagyon tetszett. De most van egy kinai gepem ez egyenesen kinabol, az Auchan es Tesco erre rakjak ra a nevulet es 10-15ezer ftal tobbert addja... Nah a lenyeg hogy azzal iden ossze vagtam vagy 40m³t
2018. jan. 23. 16:44
 6/8 anonim ***** válasza:
Én se azt írtam hogy nem lehet . Csak hogy nem bírnak annyit mint egy jobb gép amit arra találtak ki. És az olcsóbb hosszútávon többe lesz. Vettem már nagyon régen egy kínait az Obiban 30 ért következő évben kellett volna a karbira membrán 15 ezerért. Meg a rezgéstől széthullott szó szerint. Aztán vettem a kis Makitát ami jó volt csak nem bírta a terhelést azt a 10-15 erdei köb fát évente. 4-5 év alatt tönkre ment egy vagyont költöttem rá. Aztán vettem egy nagyobb Husqvarnát na ebbe csak tankolni kell 3 éve. A másik két fűrész megvétele és javíttatása alkatrészek annyiba voltak már mint ez a gép.
2018. jan. 23. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Ja, hát nekem is van egy kínai "Steel" fűrészem, amit 10.500-ért vettem házaló cigánytól.

Ez is nagyon jól dolgozik meg erős, vágtam már vele olyan fát, amit az 50 centis lap nem ért át.

Csak éppen nem gondolom, hogy ezzel egy teherautónyi fát is össze lehetne vágni. Szóval, ez nálam tartalék, csak nagyon indokolt esetben indítom be, ha a másik géppel valami gond van.

Ha egy fűrész tartós anyagból van, akkor drágán adják.

Ha 80-ért adják, akkor az nyilván nem nagy munkákra van tervezve.

2018. jan. 24. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
De pl ott vannak a Gude gepek azok is qrva jok aztan egy 3 lovas gep 60ezer ft. Tobbeket is ismerek aki tobb mint 10 eve hasznalja
2018. jan. 24. 18:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!