Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » 45000-ért megériegy másfél...

45000-ért megériegy másfél szobás lakás?

Figyelt kérdés
persze albérlett dorogon
2010. jún. 6. 09:41
 1/7 anonim ***** válasza:
24%

attól függ melyik városban, központban van-e, és milyen állapotban....


de miért nem próbálsz hitelt felvenni? annak is lenne ennyi a havi törlesztőrészlete, és nem az "ablakon dobnád ki" a pénzt, hanam pár év múlva saját lakásod lenne?

2010. jún. 6. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Rezsivel/rezsi nélkül? Szegeden egy szintén másfél szobás lakás 35 ezer körül van rezsi nélkül. Amúgy első! Nem mindenkinek az az első reakciója, ha nem tud megvenni valamit, hogy hiteeeeel. Össze kell szépen gyűjtögetni, ha lassan megy, lassan megy.
2010. jún. 6. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
40%

Nem is mondom, hogy rögtön hitel, mert azért bútorra, TV-re, meg ilyenekre nem vennék fel hitelt....De nekem a lakás, az más...


Csak számold ki, 45 000 ft havonta (egy évben 540 000 ft), amit ki kell fizetned az albérletért, és e melett még akkor havonta elteszel valamennyit, hogy spórolj a lakásra. Tulajdonképpen még összegyűlik a pénzed a saját lakásra, amit kifizetsz albérltre az egy másik ház ára.


Mi annak idején a férjemmel, az esküvő után még 3 évig a szülőknél laktunk, így megspóroltuk az albérlet árát, amit szépen eltettünk. Majd némi önerőből, és egy kis hitel segítségével saját lakást vettünk. 5 év alatt visszafizettük, és most saját lakásunk van.

2010. jún. 6. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Ki van zárva,hogy 45.000 Ft-os havi törlesztőrészletből lakást lehessen venni városban.
2010. jún. 6. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
40%

én megyeszékhelyen lakom 9-10 millióért lehet 1,5 szobás lakásokat venni.


ha belefér egy felújítás, már 6,5-8 millió között is kapsz


sőt, külterülten (városközponttól 20-30 perc busszal), 10-12 millióért 1,5 -2,3 szobás kertes házat is lehet venni.

2010. jún. 6. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Szerintem nem, de attól is függ, milyen állapotú.

Én Pesten lakom egy másfél szobás, átlagos panelben, 10 perc alatt vagyok a Deák téren, ami számomra a város közepe. 50+rezsit fizetek. Ebből kiindulva soknak tartom Dorogon a 45ezret.


A saját lakásozóknak: van, aki nem is akar saját lakást venni. Én pl. azért nem, mert valószínűleg 1-2 éven belül költözöm, aztán itt marad egy lakás a nyakamon tele hitellel, vagy kiadom albérletbe és egy csomó dolgom van vele. Persze tudom, hogy nálunk a legtöbben minél előbb vágynak egy saját lakásra, de azért mindig akadnak kivételek :)

2010. jún. 6. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Csak nekem jut eszembe, hogy mégis inkább a hitel és törlesztő, mint sima albérlet? Ha más nincs, ki lehet adni a hiteles kecót albérletbe, akkor az albérlő fizeti a hitelt a bérleti díjból, énmeg elmegyek egy másik albérletbe és a fizetésemből fizetem (ahogy sima albérletnél tenném) a bérleti díjat. Így - bár egy albérletet fizetek - de előbb utóbb az enyém lesz egy lakás.
2010. jún. 6. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!