Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Az osztatlan közös tulajdonú...

Az osztatlan közös tulajdonú telkünkön a szomszéd albérlői közlekednek. Hogyan lehetne ezt megszüntetni?

Figyelt kérdés

Édesapám egy ikerház egyik lakásának tulajdonosa, én a lánya vagyok. Párommal élünk a lakásban, édesapám külföldi munkája miatt ritkán jön haza. A telek osztatlan közös, de gyakorlatilag megoldható lenne az udvarrészek kerítéssel való elhatárolása. Mindegyik lakáshoz az utcáról nyílik a saját kapu. A problémát az okozza, hogy a szomszédnak (apukám legjobb barátja) a telek hátsó részében van egy házrésze (9 szoba), melyet bérbe ad. Az albérlői a mi udvarunkon keresztül közlekednek. Igaz, az ő udvaráról csak kis átalakítással tudnának közlekedni(lépcsőt és korlátot kell csináltatni oda), de tavaly ősszel nehézkesen, de belement, elkezdődött a lépcsőcsináltatás, ami azóta sem készült el, húzza az időt. Hozzáteszem, fele-fele arányban fizetik édesapámmal az átalakítás költségét. Azzal burkolózik, hogy a telek osztatlan közös, így közlekedhetnek a mi udvarunkon keresztül a bérlői. Oké, de ő kulccsal zárja a saját udvarát, tehát én oda nem tudok bemenni (nem is akarok), de így már meg is szűnik közös lenni. Mi nem tudjuk kulccsal zárni a kapunkat, olyan sok (cserélődő) albérlője van, hogy nem is adna nekik kapukulcsot.

Az albérlői rengeteg bosszúságot okoznak, és nyilván, nem szeretnénk, ha ennyi idegen mászkálna az udvarunkon.

Mit tudnánk tenni, hogy minél előbb megtörténjen a leválasztás?


2018. febr. 1. 11:34
 1/5 anonim ***** válasza:
57%

1) Kerjetek el az alberlet felet, elvegre a ti foldeteket is berbe adja hiszen osztatlan.


2) kulcsoljatok ti is a kaputokat, az hogy o meg nem ad nekik kulcsot legyen az o gondja!

2018. febr. 1. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

A helyzetet nagyban nehezíti, hogy apukám jóban van a szomszéddal gyerekkora óta, közösen építették ezt a házat. Ezért én sem tehetek olyat, ami neki nem tetszene....A szomszéd egy iszonyú bunkó, pökhendi ember, és próbálja húzni az időt, utálja az albérlőit, és utálná, ha nála csapkodnák a kaput nap mint nap. Csak már nem bírjuk....itt élek 12 éve, nem szeretnénk emiatt elköltözni.....

A kulcsos dolog már nekem is eszembe jutott. Nyilván lenne visszhangja, de ha már nagyon nem bírjuk, az lesz a 'megoldás'...

2018. febr. 1. 11:50
 3/5 A kérdező kommentje:
Az albérlet felét nem kérhetem el, meg nem is kérném, mert a szobák amit bérelnek, a szomszéd tulajdona. Csak az udvarunkon keresztül járkálnak. Az udvarunkon álló autónknak nekimennek a táskáikkal, eldobják a cigicsikket stb. nagyon idegesítő.
2018. febr. 1. 11:52
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Megosztatni az ingatlant. AZ osztatlan közös tulajdon a legszarabb dolog, ami létezik, és amíg nincs megosztás, nyugalom sem lesz.
2018. febr. 1. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem történt a használatról írásos megállapodás? Az egy dolog, hogy osztatlan közös tulajdon a telek, de ennyi erővel a rajta álló, kiadott épület is, annak a felhúzásához valamikor hozzá kellett járulnia minden tulajdonosnak. Ha nem történt meg a használati jog rendezése, akkor ideje lenne megtenni, abban szépen le lehet írni, hogy a teleknek mely részére van az egyes tulajdonosoknak kizárólagos használati joga, melyik telekrész melyik épülethez tartozik. Ebben kell rögzíteni azt is, hogy kerítéssel le vannak választva az egyes telekrészek. Egyezzetek meg, húzzátok fel a kerítést, ügyvéddel megcsináljátok a papírt és bejegyeztetitek a földhivatalban, onnantól nincs vita. Egyszeri költsége van az egésznek, de véglegesen le van rendezve. Kár, hogy már akkor nem csinálták meg, amikor az ikerházat építették, bár én azért megnézném, tényleg nincs-e ilyen megállapodás már bejegyezve a tulajdoni lapon, mert ha igen, arra lehet hivatkozni.
2018. febr. 1. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!