Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Midea Blanc MSMAAU-09HRDN1 DC...

Midea Blanc MSMAAU-09HRDN1 DC inverteres klímáról mi a véleményetek, érdemes megvásárolni?

Figyelt kérdés
Most tavasszal szeretném beköttetni egy cégtől vásárolt, címben szereplő klíma berendezést. Ők csinálják a bekötést is. Szobámba kell ami olyan 12 m2 körül van. Igen, lehet ide túlzás egy 2,6-os split, de mobilklímákról sok jót nem olvastam. Társasházban lakom a földszinten, az erkélyen lenne a külső egység, ami szobámból kb. 7-8 méterre lenne. Nyáron a nagy kánikulában lenne használva leginkább.

2018. febr. 4. 10:38
 1/3 gabesz147 ***** válasza:

Tavaly szereltek nálam, egy szerelő ajánlatai között a Mideát is írja, általánosságba, de Midea a lényeg, azt hiszem, én végül is Gree-t rakattam be, de ezt is javasolja.

Az akkori ajánlata:


Az olcsóbb árkategóriában javaslom az MDV-t.

Midea utángyártott, 135.000,-Ft; 5 év garancia.

Nord Sonora wifi-s 140.000.-Ft 5 év garancia (Gree utángyártott )

C&H szinten wifi-s; Gree utángyártott 140.000,-Ft 5 év garancia.

Gree Comfort + ,nagyon jó fűtés 5 év garancia 165.000,-Ft.

Daikin Ftx35 KM 3 év garancia, nagyon csendes 168.000,-Ft.

Kb ezeket szoktam ajánlani, nem szokott velük gond kenni.

2018. febr. 5. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Nem rossz a midea blanc, sokat szereltem nem volt gond vele. De sokat számít a garancia és, hogy kik szerelik.

Mindenképen elég a 2,5kw-os széria. De a gree sem rossz ez a két legnagyobb kínai gyártó! Annyit azért még elmondanék, hogy a fent említett gree utángyártott klíma nem létezik egyik esetben sem! Tekintve, hogy a gree nem gyárt utángyártott klímát. Vagy más néven kerül forgalomba, de utángyártott nincs. Létezik a nord mint gree klíma de nem utángyártott. Az MDV a midea saját márkája, ami ugyanolyan mint a midea matricás gépek, bizonyos típusok még talán jobbak is, ez széria függő.


Én a fő problémát a 7-8 méter távolságban látom, sajnos a legtöbb klímás a rutintalanságával vágja tacsra az új klímákat az ilyen esetekben. Nem mindegy, hogy hogyan vezetik a nyomvonalat és milyen szerszámokat gépeket használnak. Nyáron nem győzöm javítani az ilyen hibákat és 10-9 az új klíma... persze a szerelőt elérni nem lehet vagy ha igen akkor nem mennek ki! Aztán meg kinél cseng a mobil? Nálam :( sorolhatnám, hogy milyen hibákat vétenek, de a lényeg hogy elég költségesek... cseréltem már invertert, alaplapot és kompresszort is szerelési hiba miatt. A legtöbb szerelő csak az alapszerelésben jártas beltéri/kültéri egymás mellett/mögött helyezkedik el. (A legtöbb szerelés ilyen) A hosszabb bonyolultabb hűtőkörök kialakításaban nincs tapasztalatuk, és mivel nincs benne rutinuk 10-15 év ezért hibáznak. Én már több mint 20 éve dolgozok a szakmában és még a mai napig is tanulok újat.

2018. febr. 13. 01:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! Végül ez a klíma lett, jövő hét kedden jönnek ki bekötni! Viszont annyit lehet módosul a dolog (mivel adott így is!), hogy egymás mögött lesznek, tehát kültéri egység kint az erkélyen, beltéri egység át a falon vele párhuzamosan bent, a szobám falán! Ez a 7-8 méteres sztori lehet nem kellesz.. így kb. 2-3 méter lesz a történet vízszintesen 'törés' (tehát semmi kanyar!) nélkül.
2018. márc. 28. 19:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!