Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Villamos mentén, főúton lakni?

Villamos mentén, főúton lakni?

Figyelt kérdés

Olyan felhasználók válaszait várom, akik a fővárosban villamossal ellátott főút mentén laknak.


Éjszaka illetve nappal mennyire viselhető el a folyamatos zaj? Légszennyezettség szempontjából mennyire élhető? Nagyon porosak, szmogosak a berendezések? Függöny stb..?


Kinéztem egy villamos menti régi polgári eladó lakást, szellőztetni gondolom csak belső udvar felőli bejárati ajtó által lehetne, ott van egy kis zöld terület.


Mennyire szerettek ott lakni?



2018. febr. 14. 20:28
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Semennyire. Ébresztőóra nem kell, 4.20 első villamos kelt rendesen. Én már vidéken lakom. Etetem a madarakat, csend van, béke.
2018. febr. 14. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Attól függ, melyik vonal. Ha jók a sínek, új villamos megy, azt alig hallani. A régi villamos, rossz síneken, hát a poharak kiugrálnak a szekrényből.

A levegő egyébként sokat javult, bár én nem közvetlen a belvárosban lakom, régen 25-30 éve még 2-3 évente kellett festetni, mert feketék lettek a falak, mostanában elég 6-7 évente és nem olyan koszos akkor sem. Inkább a jobb buszok miatt javult a helyzet.

Azt gondold meg, hogy a nagy forgalom, az autók zaja inkább zavaró. Az idegrendszert valóban alattomosan kikészíti a folyamatos zajszennyezés, főleg éjjel, alvás közben.

2018. febr. 14. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Én Szegeden a II kórházzal szemben lakok,ez a Bajára menő főút városi szakasza,első emeleti(téglablokkos,16 lakásos társasház)lakás. Villamos a kétsávos út túloldalán,+ 4 helyijáratos busz,és jópár távolsági. A tavalyi lakásfelújításkor Új,-igaz,csak 2rétegű-műanyag ablak lett betéve. Rengeteget számít. Nem jön be a por,korom,és nagyságrendekkel csendesebb lett.

45-s fal van.

Egy polgári lakás gondolom a másfélszerese. Ablakcserével elviselhető(bb) lenne.

2018. febr. 14. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Tulajdonképpen ennek a polgári lakásnak nem az a jó vastag majdnem 1 méteres fala van, ha olyan lenne, akkor új ablakkal biztos minimális zajterheltség lenne. Egyébként a lakás Róbert Károly kereszteződésnél van a Dómus mellett. Kinek mi a véleménye róla?
2018. febr. 14. 23:37
 5/9 anonim ***** válasza:

Az kemény.


A Hungária körúton lakom.

A zaj számomra elviselhetetlen, már klíma van és konkrétan szinte kizárólag gyors kereszthuzatos szellőztetéseket csinálok, hogy a zajt minél kevésvé engedjem be.

Nálunk magyon parkos amúgy, bokrok, örökzöldek és fák vanak a villamos két oldalán és a házak mentén is.

Szmogot én nem érzek és nem hinném, hogy számottevően van. Semmi se szmogos, se az erkélyen a növényeknek, se a függönynek semmi baja.

Nálunk zúzottköves, tehát nagyvasúti szerű a villamospálya, jó régi de ezen mégis halkan megy. Hallani a régebbi típusúakat, de azért kell ébresztő, nem arra ébredsz. ;)


Amúgy a Hungária gyűrű forgalma jelentősen csökkent, hétvégén és ünnepnapon nemritkán nézek ki úgy az ablakon, hogy nem látok autót, pedig úgy vagyunk, hogy viszonylag hosszan ellátok rajta.

Ettől függetlenül gondold meg. Pont akkor hangos, amikor kevesebb az autó és azok száguldanak.

2018. febr. 15. 05:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Szerintem, ha jót akarsz magadnak, keresgélj tovább. Amúgy az egy elég jó környék, de inkább az Árpád híd hídfőnél nézelődj, csendesebb és a Duna, Margitsziget is közelebb van.
2018. febr. 15. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Én is laktam a Hungárián és utáltam. Bár biztos az is számított, hogy egy sarki lakásban laktam, erkély is volt a sarkon és ott mintha az a csücsök jobban fogta volna a zajt. Én utáltam.

Laktam a 4-6 vonalon is. Azt sem szerettem. Ehhez is biztosan hozzá lehet szokni. Baromi jó helyen volt mindkét lakás közlekedés és minden egyéb szempontból is. Vagyis befektetésként azonnal megvenném bármelyiket, de én nem laknék ott már életvitelszerűen.

A por elviselhető, a zaj számomra brutális. Rengeteg autó, dudálás, sziréna, villamos. Mindez váltva, vagy csőstől. :)

Lehet a vidéki fülem miatt van mindez, de mi végül agglomerációban találtuk meg a boldogságot.

2018. febr. 15. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Én nem tudnék iylen helyen lakni, a férjem simán. Nem zavarják a zajok.
2018. febr. 16. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Nem a főváros de országos főútvonal mentén lakunk panelban, a 8. emeleten már 38. éve.

A zaj mindig este zavaróbb, mikor csak csukott ablaknál tudunk tévét nézni (képzeld ezt el a nyári 40 fokban is).

Szerencsére ez az 1 ablak van azon az oldalon, mert mindig ez a legkoszosabb. Bár az ablakcsere óta sokat javult a helyzet, a bútorok nem porosodnak olyan hamar mint azelőtt. Szellőztetni kora hajnalban szoktam mert akkor a legtisztább a levegő. Ha Lenne több pénzünk mi is szívesen költöznénk zöld övezetbe, de mivel nincs, így megszoktuk és maradunk. Egyébként közlekedés, orvosi rendelő, bevásárlási lehetőség 5 percen belül adott. Ez sem utolsó szempont

2018. febr. 17. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!