Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Mi lehet a probléma? Hogy...

Mi lehet a probléma? Hogy oldjam meg? Boljer kipucolva, szelep teljesen újra cserélve. (lentebb folyt. )

Figyelt kérdés
Újabban azt csinálja a bojler, hogy a hideg csapokon is meleg víz folyik. Kicseréltem a biztonsági szelepet, de még mindig nem jó. Hosszú évekig jó volt és egyszer csak elkezdte ezt. A vezetékek a falon kívül vannak és ahol befelé kéne folyni a bojlerbe a hideg víznek (be is folyik, feltelik a bojler szépen) az a cső is átforrósodik, tehát visszadolgozza a forróvizet a hálózatra.
2018. febr. 18. 17:28
 1/4 anonim ***** válasza:
Átállószelep esetleg beragadt? Kövesedés is lehet. Én nem merném buherálni de ha értesz hozzá akkor hajrá.
2018. febr. 18. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Új a szelep. Ma is szétszedtem, nem ragadt be.
2018. febr. 18. 18:11
 3/4 anonim ***** válasza:
Előfordulhat ilyen hiba rossz karos csaptelep esetén is.
2018. febr. 18. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

A biztonsági túlfolyó szelepnek épp ennek megakadályozása az egyik feladata.A másik fontos dolga,hogy a fűtéskor keletkező túlnyomást ne a hálózat rendszerbe egyenlítse ki,ha nem a túlfolyóján.Ezt a hideg,bemenő oldalra kel kötni a folyási iránynak megfelelően.

Ebben van egy visszacsapó szelep rugóval,ami ha jól működik,akkor csak egy irányban enged átfolyást.Vissza csak a biztonsági túlfolyón lehetséges,ha jó a szelep.

Na akkor az új szeleped a rossz.

Nem hinném ,hogy a meleg oldalra raktad fel fejjel lefele.

2018. febr. 18. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!