Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Valakinél volt hasonló?

Valakinél volt hasonló?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Lehet nem jó a kategória, de nem találtam mást ahova beleillett volna a kérdésem.

A problémám a következő:


Nem rég betörtek a házunkba egyik éjszaka amíg mi az emeleten aludtunk. Én nagyon rossz alvó vagyok, a legkisebb zajra is azonnal felpattanok. A kert hátulján jöttek be, a nappali ablakán át, ahova a kutya nem tud átmenni. Én békésen aludtam, miközben a kutyám veszettül ugatott és kaparta szét a fakerítést. Végig ott volt a nyoma, ahogy próbált felugrani vagy ásni alatta és teljesen szétkaparta. A szomszéd is kijött a nagy ugatásra, nem látott semmit. Nem értem hogy nem keltem fel, amikor ha elvakkantja magát, nekem azonnal kinyílik a szemem. Ráadásul a hálószobánk ablaka az közvetlenül a kutya felett van. Ha ez nem lett volna elég, akkor a betörő felborította a virágcserepeket az ablak alatt amik összetörtek és nyilván nekiesett a szekrénynek is, hiszen az is el volt mozdulva.

Hallottam olyanról, hogy befújnak valami altatót ilyenkor, hogy ne keljen fel senki, de nem tudom ez hogy működik. Ilyen tényleg létezik?


2018. febr. 19. 11:27
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
19%

Az ilyen történeteket alapból nem értem!

A kutya a megszokottól eltérő módon őrjöng, a betörő tör-zúz a földszinten, te fent vagy és nem intézkedsz?

Nem kellett volna lemenned, mert minek kockáztass, de azonnal hívhattad volna a rendőrséget és még vagy 3 markos szomszédot.

A szomszédságomban is üvöltözött 3 kutya, a gazdájuk tojt rá, elvitték éjjel az összes tyúkjukat.

Az ilyen emberek miért tartanak kutyát, ráadásul kint az udvaron, ha semmit nem tesznek, ha jelez a nyomorult?

Erről az altató befújásos módszerről még nem hallottam.

2018. febr. 19. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
51%
Előző: a kérdező fent írta hogy aludt, tehát nem érzékelte a betörés tényét, ha nem lenne világos.
2018. febr. 19. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
66%

#2

Nekem világos, de hülyeség az egész!

Az írja:

" Én nagyon rossz alvó vagyok, a legkisebb zajra is azonnal felpattanok."


" A szomszéd is kijött a nagy ugatásra ..."


" Ráadásul a hálószobánk ablaka az közvetlenül a kutya felett van. Ha ez nem lett volna elég, akkor a betörő felborította a virágcserepeket az ablak alatt amik összetörtek és nyilván nekiesett a szekrénynek is, hiszen az is el volt mozdulva."


A többesszámból kiderül, hogy nem egyedül volt a Kérdező és mindenki kómásan aludt?

A fentiek alapján totál életszerűtlen, még ha az "altatógáz" variációt is nézzük.

A kutya már akkor elkezdett ugatni, amikor a telken volt a betörő, tehát MÉG nem fújkálhatott semmit a lakótérben sehova, de a "roppant éberen alvó" Kérdező és a családja aludt mint a bunda.

2018. febr. 19. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
64%
Nekem sem stimmel valami ebben a sztoriban, de gyártsunk elméleteket!:) Valaki meglátogatta a kérdezőéket este, altatót kevert az ételükbe, italukba, ezért nem ébredtek fel az orbitális zajra. Esetleg kibontották a vízvezetéküket és ott juttatták be az altatót. Más magyarázat nincs!:)
2018. febr. 19. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Élénk a fantáziád Kérdező! Krimiírásra még nem gondoltál?
2018. febr. 19. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 TappancsMancs ***** válasza:
Ha valóban altatót fújtak volna be akkor megállná a helyét az eset. De nekem érdekes, hogy hogyan jutott fel fentre valószínűleg két ajtón keresztül is az altatógáz? Ahhoz szerintem olyan elképesztő töménységben kellene befújni amitől "a szomszéd is elalszik". Kis túlzással. Meg mennyi idő mire felér a réseken a gáz? Aztán a kutya miért nem aludt el tőle?
2018. febr. 19. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 TappancsMancs ***** válasza:
Ha a vízvezetéket kibontották annak nyoma is marad.
2018. febr. 19. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Na jó. Látom vannak gondok. A párommal aludtunk fent a szobában. Ő nagyon jó alvó, ha lebontom a házat sem kel fel.


És igen, még egyszer: rohadt rossz alvó vagyok, ennek ellenére nem ébredtem fel a kutyaugatásra és a zajra sem. Mi ezen olyan hihetetlen? :D komolyan nem értem.

2018. febr. 19. 20:44
 9/13 A kérdező kommentje:

Gondolod kedves első, hogy ha felkelek a zajra, akkor bebújok az ágy alá és ott reszketek amíg ki nem megy a betörő? :D

Hagyjuk inkább, nem sikerült megtalálnom a kérdésre a választ, teljesen lényegtelen dolgokat sikerült kiragadni a sztoriból.

2018. febr. 19. 20:46
 10/13 A kérdező kommentje:
6! A kutya az kint volt a kertben, a nappali ablakához nem fért oda. Igazából 1 ajtó volt amin át kellett volna jutnia a gáznak, ha valóban bevett szokás az ilyen. Nekem is csak a rendőr említette meg, aki "biztosította a helyszínt" amíg a szakértők ide nem értek. A bejelentés után 8 órával.
2018. febr. 19. 20:49
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!