Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Nalatok mennyi az annyi?

Nalatok mennyi az annyi?

Figyelt kérdés

Fura kerdes,de mar megorjit parom ezzel.

Mennyi hideg,meleg viz fogy nalatok?

Hanyan vagytok a haztartasban,van e mosogato gep?

Mi 5 en vagyunk,nincs mosogato gep es parom szerint az atlagnal tuti 2x tobb viz megy el...foleg a melegre morog.

Koszi a valaszokat.


2018. febr. 25. 07:38
 1/10 anonim ***** válasza:
75%

kezdjen el ő mosogatni:) de tiszta legyen ám minden! ellenőrizd is, és add vissza neki hogy ez meg ez meg ez még koszos. hideg vízzel nem lehet mosogatni zsíros koszos edényeket...

2 felnőtt 2 ovis gyerek mellett 2 hónapra fizetek 7-8ezer vízszámlát, mosogatógéppel együtt. a meleg vizet nem tudom megmondani hogy mennyi...

2018. febr. 25. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Nálatok mennyi az a fogyasztás, amit a párod sokall???
2018. febr. 25. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim válasza:
74%

Nálunk nincs gyerek nincs mosogatógép,2 felnőttre 2 hónapra 6-7 ezer a vízszámla,nyáron van hogy 10 ezer is a kert locsolás végett.

Én folyóvízben mosogatok és a munkám miatt van,hogy naponta 2-3szor fürdök.

2018. febr. 25. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Egy átlagos 4 tagú családra általában azt szokták mondani,hogy átlag havi 10 köbméter vizet fogyasztanak havonta. Na már most panelban ez gondolom megoszlik a meleg és a hideg víz között. De lehet,hogy sokat pacsáltok a tus alatt, vagy sok vízzel fürödtök a kádban. (Egy átlag kádban 150-200liter is könnyedén elfér alkalmanként) Tusolásnál pedig az áteresztőképesség a mérvadó és a tusolás ideje, a tus nyitottsága. Meg lehetnek még ilyen kis apróságok. Az is lehet,hogy valahol csöpögésetek van, nyitva marad egy csap stb. Hosszú távon az is pörgeti a vízórát. Meg kell nézni,hogy mikor minden csap zárva van és nem töltődik semmi(wc tartály ,bojler) pörög-e bármelyik vízóra fekete kis czágere(csillag).
2018. febr. 25. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
41%
Jól nyakob kell az ilyet vágni. Ezután jön majd hogy ne fürdjé le
2018. febr. 25. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

4 tagu a csalad (2 felnott, 2 gyerek), kertes haz (de kisebb kert, fuvesitve, viragokkal, nem termesztunk semmit) es kb 10 kobmeter fogy atlagosan egy honapban.

Nincs hideg-meleg vizora kulon, igy nem tudom, hogy ebbol mennyi a meleg.

En ezt nem tartom soknak, nem tudom, hogy nalatok mennyit sokall a ferjed.

Mosogatogep egyenlore nincs, sokat fozok, igy mosogatok is bosegesen. A mosas sem keves, atlagosan napi egy mosas lemegy az ev nagy reszeben. Zuhanyzunk nagyreszt, a kadban max a gyerekek furdenek, de mar nagyobbak, igy zuhanyozni jobban szeretnek.

Tavasszal, nyaron a locsolas miatt tobb viz fogy, bar ezt kompenzalja, hogy nyaron 4-6 hetet en a gyerekekkel nem vagyok itt, a ferjem is kevesebbet, de amikor itthon van, akkor magara nem foz, igy alig kell mosogatni, mosni is csak toredeket kell az atlagosnak.

Locsolas akkor is van, az automata, de esos idoszakban kikapcsoljuk.


Ez nagyban fugg attol, hogy mekkorak a gyerekek, mennyit vagytok otthon. Pl nalunk joval tobb viz fogyott, amikor meg itthon voltam a ket gyerekkel (viccesen hangzik, de nem mindegy, hogy naponta 20x van lehuzva a wc, vagy 40x), es persze akkor meg imadtak hosszan pancsolni, jatszani a kadban, minden nap ugy furodtek es hosszabb jateknal meg engedtem pluszban vizet, hogy ne fazzanak.

Tobb volt a mosas is, leettek magukat, vagy kertezes utan mar delelott tizkor olyan koszosak voltak, hogy atoltoztettem oket, stb.


Elarulod, hogy nalatok mennyi fogy?

2018. febr. 25. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Ketten vagyunk, hideg-meleg vizet együtt méri az óra. Nincs mosogatógép, viszont folyóvízben mosogatunk, ami tudom, pazarlás. Télen sok víz fogy, ami nagyban az én saram, mert hidegben imádok nyakig belemerülni a meleg vízbe. Ennyi luxusom hadd legyen már. Szóval kéthavonta kb. 10-11ezer Ft. Nyáron valamivel kevesebb, de ott meg a hőség miatti sok tusolás nyomja fel.
2018. febr. 25. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Persze,elarulom.csak elore nem akartam leirni,ne az alapjan jojjenek a valaszok.

Nalunk 2 havonta 8-9 kob meleg megy el.es kb ugyan ennyi hideg.

Ez havi 4-4,5meleg es hideg.

Ezek szerint en gondoltam jol,hogy ez boven a normal fogyasztasba esik.

Koszonom a valaszokat :) megnyugtattatok.

2018. febr. 25. 09:17
 9/10 anonim ***** válasza:
Igen. Ez egy teljesen normális fogyasztás.
2018. febr. 25. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

2 felnőtt 3 gyerek, van mosogatógép is

átlag havi 9m3 víz (nincs külön meleg meg hideg)

2018. febr. 25. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!