Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Klima régi házba?

Klima régi házba?

Figyelt kérdés
Van egy balatoni nyaralóm, az élet úgy hozta, hogy egész évben itt kell laknom, munka miatt. Fűtés nincs benne, a 83-ban épített házikó, tetőteres, kb 80 nm. Sajnos szimpla üveges vasnyílászárókkal. Egy vagy kettő inverteres klima jó lehet-e? Később szigetelném is. De mondták nekem, hogy szigetelés nélküli házban is jól fűt egy inverteres.
2018. márc. 23. 18:00
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
60%
Attól tartok, hogy inged-gatyád ráfizeted a fűtésre.
2018. márc. 23. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
60%
Áhh . A tetőtér ha nem szigetelt beengedi a forróságot , télen kiengedi a meleget . Az ablak úgy szintén , vagy még egy egy ablak kell vagy szigetel vastagra cseréld . A gáz fűtés ami szabályozható és olcsó , a teljesen szigetelt erős hátnál infra panel jó . De a klíma drága .
2018. márc. 23. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Amíg nincsenek rendes ablakok, szigetelés, bármivel fűtesz, drága lesz. Egyébként az inverteres klíma működni fog, csak hát szépen pörgeti majd a villanyórát.
2018. márc. 23. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Évekig használtam inverteres klímát fűtésre és hűtésre. Ugyanannyi energiába kerül a klímának a felfűtés, mint a lehűtés.

Csak azt nem tudom, hogy mért mond az véleményt, aki nem használt még ilyet...

Amúgy akkora térbe szerintem 2 kell.

2018. márc. 23. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Értem, egy-két szezont valahogy kibírok szerintem, csak azért fűtse be a házat. Szerencsére hitel nincs rajta. Egyébként nem annyira rosszak azok az ablakok, raktam bele ilyen szigetelő csíkot, a huzatot tök jól felfogja, jó vastag sőtétítőtek kéne vennem még.
2018. márc. 23. 19:04
 6/14 anonim ***** válasza:

"szimpla üveges vasnyílászárókkal. "


Az csak arra jó, hogy kevesebb szúnyog és pók költözzön be állandó lakosnak.

2018. márc. 23. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
inverteres (hőszivattyús) klíma tökéletesen megfelel erre a célra, esetleg még igényelhetsz hozzá H vagy geo tarifát az áram szolgáltatótól.Az infrapanelos és egyéb agyon marketingelt elektromos fűtések iszonyatos havi számlákat tudnak produkálni.
2018. márc. 24. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Néztem nagy teljesítményű légkondikat, nem egy nagy márkák, az egyik egy Comfee, a másik egy Vortex 8 kw fűtőteljesítménnyel, 600-700 forintból meg is állna mindennel együtt számításaim szerint a beruházás. Szigetelni nem akarom egyelőre a házat, mert fene tudja, mit hoz az élet. S ezek szerint akkor kb. 5 kw fogyasztással ki fűthető a ház. Ami nagyjából 50 ezer forint egy téli hónapban, ha megy 10 órát, szerencsére déli tájolású a ház, azért ez annyira nem vészes, figyelembe véve, hogy anyuék lakásában a 2 gázkonvektor fogyasztott ennyit.
2018. márc. 24. 17:14
 9/14 A kérdező kommentje:
600-700 ezer
2018. márc. 24. 17:15
 10/14 Bence_ ***** válasza:

Simán kifűtik de én valami normálisabb márkájút vennék.

Annyi zavaró van benne, hogy zúgnak.

2018. márc. 24. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!