Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Budapest belvárosi régi...

Budapest belvárosi régi építésű lakásai mennyire jók vagy rosszak?

Figyelt kérdés

Ami pl nekem fontos, hogy mivel ezek nagyrésze műemlék jellegű nem? Akkor ezekre klímát nem is lehet rakni? Sajnos nekem ez elég nagy igény, hogy lehessen valami klíma, nem bírom a 30+ fokot nyáron.


Ahogy néztem a rendelkezésemre álló pénzből már tudnék ott venni egy kis lakást magamnak amit felújítok, csak főleg a klíma hiánya miatt aggódok.



2018. febr. 8. 09:01
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Azt hogy műemlék, vagy védett meg tudod nézni a neten is, de a polgm hivatalban az építési osztályon megmondják. Klímát újabban nem engednek utcai homlokzatra (udvarira igen), csak rejtetten - erkély mellvéd mögé. "jók vagy rosszak" - minden esetben meg kell vizsgálni - általában a gépészeti vezetékek rosszak ezekben a 100 év fölötti házakban - ha nem is abban, amit veszel, mert ott mondjuk felújították, akkor a fölötte lévő valamelyikben és akkor időről időre átáztatják egymást:D A földszintiek pedig gyakran vizesednek, a régi bitumenes szigetelések már elporladtak.

Sok felső emeleteken lévő jó udvari lakás van egyébként belterületen - csendesebb, hűvösebb...

2018. febr. 8. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 zgyzgy ***** válasza:
100%

Klímát udvari homlokzatra vagy az erkélyre szabad csak helyezni, de ha ez nem lehetséges, akkor a lichthofba is felszerelhető.

Az a lényeg, hogy ne legyen túl messze egymástól a kültéri és a beltéri egység. Úgy tudom, hogy egy átlagos klímánál ez max. 15 méter.

2018. febr. 8. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
74%
Csak megjegyezném, hogy azok még "emberek számára" épültek, és egyáltalán nem biztos, hogy szükséged lesz klímára ott!
2018. febr. 8. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
3-as:)))) jogos!
2018. febr. 8. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Gangos bérpalotában lakom, nagy szeretem. A falak nagyon vastagok, sose hallom a szomszédot és valószínűleg ők sem engem. A legjobb, ha utcai/udvari nézetű a lakás amit veszel, mert akkor az udvari szoba lehet hálószoba és nagyon csendes. Sose egy repedés nem volt a falon mióta itt lakom, 7 éve. Nagyon jók!!
2018. febr. 8. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, na ez biztató, eddig ez tartott a legjobban vissza. Úgyis lelalkottabbat keresek amit teljes körűen felújítanék saját igények alapján.
2018. febr. 8. 20:41
 7/8 A kérdező kommentje:
Még annyi, hogy a fűtésük mennyire húzós? Mivel marha vastagok a falak nyilván jobban szigetelt mint az átlag.
2018. febr. 8. 20:43
 8/8 gabesz147 ***** válasza:

A falak vastagabbak, ez igaz, és attól is függ, mennyire van körbevéve lakásokkal, oldalt, alul, felül, fszt. és legfelső emelet rosszabb, de értékben is.

V. ker. rokonom minden oldalról körbevett 74 m3-es lakása kevesebb, egyharmada gázt fogyaszt, mint az én lakásom, külvárosban, tégla, de kétoldalról nincs lakás, kockaépület. Mindkét lakás konvektoros.

(Klímát az ősszel rakattam, főleg hűtési céllal a tavalyi nyár után, szerencsés helyzetbe vagyok, erkély van, így most hazaérkezéskor perceken beül meleget fúj, a konvektort még nem érezni. Ez most plusz, amivel nem is számoltam, csak amikor kezdtem foglalkozni vele.)

2018. febr. 9. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!