Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Melyik fűt gazdaságosabban...

Melyik fűt gazdaságosabban egy tégla társasházi lakás szobát télen? Egy régi FÉG gázkonvektor, vagy egy új, Gree inverteres split klíma?

Figyelt kérdés
Ha csak egy szobát kell fűteni
2016. aug. 21. 21:44
 1/4 anonim ***** válasza:
Valószínűleg a klíma.
2016. aug. 22. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Konvektor a leg gazdaságtalanabb fűtés. A kivezetésnél van egy nagy lyuk, amin megy el a meleg.
2016. aug. 26. 05:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Nevemhelye válasza:
0%

Én magam is a klímát javaslom. A következő indokokat tudom felsorolni, mely a válaszom mellett szól:


1. Ahogy már az előttem kommentelő mondta a hő nagy része eltávozik egy nagy lyukon át a szabadba.


2. Az az egyik legnagyobb baj a vezetékes gázzal, hogy néha levegőt nyomnak bele gazdasági okokra hivatkozva. Ez a spórolást pedig a mi tárcánk fogja megsínyleni, mivel kifizetjük a levegőt "gáz áron".

Aki nem hiszi az próbálja ki egyszer, hogy átköti a sütőjét egy PB gázpalackra. Sokkal hamarabb forr fel a víz, készül el az ebéd, a kávé...


3. Mi is átváltottunk klímára a fürdőnkben. Érezhetően gyorsabban és jobban melegedett fel az egész szoba.


4. Ugyan ez nem gazdaságosság, de a konvektor szivárogtathat gázt, míg a klíma nem. Tehát biztonságosabb.


5. Gyorsabb és kényelmesebb üzembe helyezni a klímát.

2016. szept. 3. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

Greeből érdemes lenne az u-crown modelt venni, mert nem drága és az a csúcs. Elvileg fűtésre is optimalizálva van: [link]

Viszont mivel egy Fujitsu klíma sokkal jobb minőségű, és bátran lehet 10 éves élettartammal számolni (10 év garit is lehet rá kapni évi 2 karbantartás mellett), mellesleg fűtésre is sokkal alkalmasabb: én elfelejteném a gree-t és Fujitsu LTCA-t (szintén csúcsmodel) szereltetnék. A telepítés ugyanannyiba kerül, a költség különbséget meg le kell osztani 10 évre... puff, máris nem nagy összegről van szó.

Fujitsu: [link] én ezt rakatnám fel!

2017. febr. 16. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!