Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Nálatok vannak szabályok?

Nálatok vannak szabályok?

Figyelt kérdés
Ezt a kérdést kifejtem kicsit bővebben, bocsi, ha kicsit hülyén fogalmazok, és ha hosszú lesz. Házat szeretnék vásárolni. Nálatok milyen otthoni szabályok vannak, amiket be szoktatok tartani, vagy mi az alap amivel meg lehet őrizni egy ház tisztaságát. Teszem fel az, hogy elpakolunk magunk után, kidobjuk a szemetet, stb egyértelmű, de ezen felül. Gondolok ilyesmire, hogy ha hazaérünk, egyből átöltözünk itthoniba, stb. Vannak akiknél vannak bizonyis szabályok, megszokások? Válaszokat előre is köszönöm

2018. márc. 24. 12:19
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
77%

Ha nálatok nem volt semmi szabály, és édesanyádat is odaköltözteted magadhoz, nem lesz könnyű dolgod.

Nehezen vagy egyáltalán nem fogja elfogadni az általad előírt rendelkezéseket, és ebből valószínűleg sok súrlódás lesz majd.

Akármilyen tisztaságmániás is vagy, egy dolgot ne felejts el: nem mi vagyunk a lakásért, hanem a lakás van értünk.

(Ha ez offolásnak számít, bocsáss meg.)

2018. márc. 25. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

A tisztaságra természetesen ügyelünk mindannyian. Ez azt hiszem, szóra sem érdemes. Egy különös szabályt említenék; a nejem a kezdet kezdetén megmondta hogy nekem a konyhában a kávém lefőzésén és a kajám elfogyasztásán kívül semmi keresnivalóm. :-))

(Néha azért elmosogatok, ha meg akarom lepni.)

2018. márc. 25. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
59%

Nálunk is a 7-es válaszolóhoz hasonló "rendszer" van. Nincsenek konkrét szabályok, inkább csak kialakult szokások, amik nincsenek kőbe vésve. 3-an élünk a házban, a férjem, a 6 éves fiunk és én. Mindenki azt csinálja, amihez épp kedve van, vagy akit már nagyon zavar valami, vagy épp rámarad. Nem állítom, hogy katonás rend van állandóan, de legalább mocsok nincs (nagyon :) ) Porszívózni általában én szoktam, mert a férjem egyszerűen képtelen alaposan csinálni. A felmosást már rá merem bízni :) A fiam kifejezetten szívesen segít a takarításban, pakolásban, bár ez még néha nekem plusz munkával jár, de hagyom, örülök neki, hogy szívesen teszi.

Egy szabály van, amihez mindenki tartja a magát és a vendégektől is elvárom: a cipőket, kinti papucsokat belépés után levesszük, nem mászkálunk bennük a lakásban, így egy csomó felesleges takarítást megpsórolunk. Padlófűtés van az egész házban szóval a fázós láb nem lehet kifogás :)

2018. márc. 26. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!