Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Igaz az, hogy a budai lakótele...

Igaz az, hogy a budai lakótelepek sokkal jobbak a pesti oldalon lévőknél?

Figyelt kérdés
Többször hallottam már, hogy a pesti oldalon lévő összes lakótelepet megelőzik a budaiak élhetőségben és közbiztonság, közlekedés területén. Budapestiek, igaz ez az állítás, vagy csak urban legend?

2018. márc. 26. 20:10
 1/10 anonim ***** válasza:
37%

Buda egyértelműen jobb mint pest.

A XXII. kerület nem ide sorolandó..

2018. márc. 26. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
65%

Nem igaz!

Budán is van lepra (pl.Békás) és Pesten is van rendes, Káposztásmegyer, vagy Újlipótváros.

De hogy a hozzáértők véleményét is megismerd:

[link]

2018. márc. 26. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Huha ez jó, én pont egyetlenegyet ismerek összesen, a Békásmegyert, ott laknak unokatesómék mellette ilyen családiházas részen és ott szoktunk csavarogni nyaranta, Duna part stb helyeken. Hát ha az a lepra, akkor milyen mondjuk a közepes? :-D
2018. márc. 26. 21:50
 4/10 anonim ***** válasza:
65%

#3

Nem mondod komolyan, hogy neked egy lakótelep élhetősége, műszaki állapota, lakóinak színvonala, ellátottsága attól függ, hogy a MELLETTE levő családi házas részen, meg a Duna parton milyen jó sétálgatni a haverokkal.:D

Mit ne mondjak, kompetens vélemény!

2018. márc. 26. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
83%

Ez megint olyan kérdés, ahova nem kellene írnom. ;)



Dehogy van így!!!



Betörés, autólopás, autófeltörés, bringalopás - budai kerületekkel az "élen", a nem túl dicső vezető pozíciókban.



Amit én ismerek: Kelenföld, nemcsak a panel lakótelep részt. Amelyik csomópontokat, utcákat ismerem: koszos, kissé lepukkant, kissé gondozatlan, kissé gazdátlan. Sok rossz állapotú épülettel, a közterületek sajnos pláne.

Vannak kétes alakok. Boltellátottság alapján külváros, hajléktalanok száma alapján belváros.



Pest, Kőbánya, Újhegyi lakótelep. Ezt nem ismerem annyira, mint Kelenföldet, de valamennyire azért igen.

Szédületes fejlődésen megy át, a lakók dícsérik, akinek rokona lakik ott, dícséri. Panelek nagy része felújítva, közterületek gondozottak.


Szóval így ennyi.


Vizafogó is Pest és marha jó.

József Attila lakótelep, előkelő helyen a szavazásos városrész-bajnokságon, kétszer is.

Wekerletelep.



Szerintem nem lehet határvonalat húzni ( a Dunát leszámítva), hogy Buda és Pest.

2018. márc. 26. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
A part csak egy példa volt, belső részeken is voltam már többször, és full átlagosnak tűnt. A jelződ zavart meg, nálunk vidéken a lepra szó alatt a városszéli putris c.telepet szokás érteni. Ezért akadtam le hirtelen, nem kötekedni akartam, nyilván az infrastruktúra meg ilyen dolgokról nem tudok nyilatkozni.
2018. márc. 26. 22:10
 7/10 A kérdező kommentje:
Ötös, köszi a részletes választ. Utánanéztem mindegyiknek egyenként és tényleg van egy csomó jó pesti, sőt még jobbak is, a József Attila ha jól nézem talán nem is panel.
2018. márc. 26. 22:56
 8/10 anonim ***** válasza:
78%

Nem mind panel, ahogy pl Óbudán (Váradi utca környéke pl) és Kelenföldön se (ahol amelyik részét ismerem, ott úgy van, hogy az utak 2 oldalán panelek, beljebb tégla ill kisebb panelek).

Vizafogón se.



Káposztásmegyer, Vizafogó, Angyalföld bizonyos részei, Centenáriumi lakótelep, Rákoskeresztúr, Herminamező, Alsórákos, Füredi úti lakótelep, Pillangó utcai lakótelep, Százados negyed, Tisztviselőtelep, József Attila-lakótelep, Wekerletelep.

Na most vizsgáztattam magamat.


Menj nyugodtan albérletbe itt, olcsóbb, mint Buda és cserében semmivel se rosszabb.

2018. márc. 26. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
87%

Lakatos lakótelep egy része, XIII.ker egy része szintén nem panel és sokan örülnének, ha ott lakhatnának!

Mondom ezt neked úgy, hogy életemben nem laktam lakótelepen, családi házban élek.

2018. márc. 26. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 xswerdy ***** válasza:
ha már Békás. Elég régen laktam ott, telesen átlagos panel házban. Ezalatt kerestem valakit, és először rossz helyre mentünk. Az egy nagyon lepukkant ház volt. Kosz már az előtérben, felfeszített postaládák. Ahol meg az illető lakott, az meg olyan tiszta, karbantartott ház volt, amilyet panelban még nem láttam.
2018. márc. 27. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!