Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Szevasztok még uj vagyok az...

Kalandor kettö kérdése:

Szevasztok még uj vagyok az olalon. Venni szertnék eggy Kraftech KT 5200 -as láncfürészt Ha valaki tudná egy pár szoval minősiteni? Megköszönném. Üdv.

Figyelt kérdés

2013. jan. 10. 20:24
 1/8 anonim ***** válasza:

1 fórumon ezt írták róla.


".Meglepett a Kraftech-5200 szupergépem is,én azt hittem gallyazásra lesz csak jó.Aztán meglepett.Árához képest kiválóan teljesített."

2013. jan. 11. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 szokratesz ***** válasza:
78%

A szomszédomnak éleztem a vadonatúj ilyesmi fűrészét.

Most komolyan mínősítsem???:)

Láncfűrészben csak 4 márkát mernék ajánlani meggyőződéssel. sthil, husqvarna, dolmár (makita), partner. A sorrend hobbicélban mindegy.

Ha csak házkörül használod még mindig joban jársz egy megbízható helyen beszerzett használt fenti fűrész valamelyikével mint ezekkel a piacos dolgokkal.

2013. jan. 13. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

A piacos dolgokat inkább hagyjuk, azt mindenki tudja hogy ott nem szabad ilyesmit vásárolni például Straus-t se mert selejtből való vagy hamisítványa önmagának is.

Szóval üzletből és garival jó vétel a KrafTech. De a Straus is.

2017. okt. 22. 05:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
82%

A kis kínai nagyon jól megtanúlta a leckét. Kereslet és kínálat. Ha van kereslet 20'000-Ft-os fűrészre, akkor gyártani fog annyiért. Hogyan tudja azt elérni? Olcsóbb, kevésbé tartós anyagokkal. Vékonyabb anyagokkal. Olcsóbb, kevésbé tartós megoldásokkal. Olcsóbb alkatrészekkel.

Hogy néz ez ki a gyakorlatban? Csak néhány példa a piacos és az ismert "márkás" (ak-ko, einhell, mtd, stb...) külsűre nagyon hasonlító gépei között:

Az olcsó gépekben alacsony szilicium tartalmú henger és egyszerű alu dugattyú van nagy illesztési hézaggal. A drágábbakban magas silicium tartalmúhenger és ferrocoat dugattyú biztosítja a hosszúélettartamot. Arrol nem is beszélve, hogy az olcsóbbakba 1:20 míg a jobbakba 1:50 arányú keverék kell.

Nem mindegy, hogy hogyan kovácsolták a hajtókart. Mint ahogyan az sem hogy milyen anyagú a főtengely. Vagy mennyire pontosan van kicentírozva? Mennyire pontos a megmunkálása? Mikuni, "márkás" kínai, vagy selejtes kínai, a karburátor? A gyújtásmodul is készül többféle minőségben. Nembeszélve a csapágyakról, szimeringekről gyertyákról. A kuplung is lehet 1mm vastag lemezből préselttől, a legkopásállóbb mangán öntvényig szinte bármiből.

A "tizenezer" forintos 52cm²-s, 3-4 LE-nek reklámozott gépek valójában 1LE-t sem tudnak. Egy 35000 Ft-os 38cm² 1,9LE-s mtd érezhetően erősebb (és jobb minőségübb is).

És még sorolhatnám tovább...

Gyakorlatilag úgy készülnek a kínai kerti gépek, hogy a megrendelő a különböző árú és minőségű alkatrészekből saját maga "legózza" össze a megrendelni kívánt gépet. Ezért létezik 10'000-ért is kínai láncfűrész, meg 100'000-ért is.

Nem javaslom azt, hogy kraftech fűrészt vegyél. Az olcsón beszerzett gép öröme biztosan rövidebb ideig tartó élmény lesz, mint a sok javítgatás, alkatrész csere, a be nem fejezett munka miatti bosszúság.

30-50'000 között már jó hobbi fűrészeket lehet kapni. Amivel már biztosan nekiugorhatsz a téli tüzelő aprításának és 10-15 évig nem lesz gond az kétszer ennyibe fog kerülni.

2017. okt. 23. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
60%
Helyesen írja az előttem szóló. Mára már a kínai gyártók is eltérő minőségben legyártják ugyanazt az alkatrészt/gépet. Ezért nem mindegy hogy a külsőre tetszetős, esetenként szép adatokkal 65ccm/4.9Le motorral kecsegtető 16 ezres KrafTech fűrész nem ugyanaz mint például egy adatokban és alkatrész kompatibilitásban teljesen ugyanolyan Cross Tools 29 ezres géppel. Jelenleg egy kis galyazó Partner352 gépem van 2004 óta amivel tényleg nagyon meg vagyok elégedve és most tervezem hogy nagyobbat vásárolok mellé mivel ezt az utóbbi gépet használtam kölcsönbe és meglepett hogy mennyire jó mindenre.
2017. okt. 25. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Othonra teljesen megfelel,ezt is a Straus Austria forgalmazza hobbi fűrész.Amit 2 vel előttem írt valaki....most mit mondjak....f aszság.Mi az ,hogy ferrocoat?:)DDDD vas bevonat?:))))lol

Henger-alumínium ötvözet,ha kínai ha márkás csak az összetevők aránya nem ugyan az.Az ,hogy jobb minőségű a 275 ezer ft-os láncfűrész mint a 20 ezres azt a vak is látja nem kell róla litániát írni annyira fölösleges mint páncélon a mellbimbó.Van aki 15köb fát vesz magának téli tüzelőnek és meg se érzi anyagilag és van aki ágfát megy szedni ,hogy legyen mivel tüzelni..Na nekik ez a gép tökéletes és megfizethető.

2019. nov. 23. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Éppen egy fórumon olvastam erről a régi 52-es KrafTech-ről hogy mennyire bevált széria volt. Ha jól emlékszem az a narancssárga gép volt.
2019. dec. 16. 04:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Első szériás gépek szinte min jó volt.Tesco-s Straus 2015 évjáratú gépek mai napig a legjobbak.Ha neten most rendelsz nagy eséllyel már újonnan van valami baja.
2019. dec. 16. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!