Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Lehetséges, hogy a fokföldi...

Lehetséges, hogy a fokföldi ibolya " ujjá éledjen? "

Figyelt kérdés

Valószínű ,hogy túlöntöztem ... Mindent megtettem érte azóta de a virágai teljesen elbarnultak, elfonnyadtak ... :(

A levelei (még) rendben vannak.

Lehetséges ,hogy úja kivirágozzon ? Tehetek érte esetleg valamit amitől újra virágzik ?

Fontos lenne ...!


2010. jún. 14. 20:52
 1/4 anonim ***** válasza:
Ha túlöntözted, akkor hagyni kellene kiszáradni, vagy inkább átültetni és egy darabig nem locsolni. Így legalább látnád azt is, hogy el vannak-e rohadva a gyökerei. Azt nem tudom, hogy idén kivirágozhat-e újra, de ha rendbejön, akkor jövőre biztosan. Sok sikert!
2010. jún. 14. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszi !! Lehet megpróbálkozom az átültetéssel ... Akkor abszolút ne locsoljam ?? Csak mert ma nagyon kicsit megint meglocsoltam és fölvette a vizet..
2010. jún. 14. 21:15
 3/4 anonim ***** válasza:
Általában a növények a kiszáradást jobban bírják, abból még vissza lehet hozni őket. Ha viszont elrohad a gyökere, akkor már nem (bár olyanról hallottam, hogy a fokföldi tövet újra ki lehet gyökereztetni vízben, de még nem kellett kipróbálnom). Szóval ha nem is szárítanám koppra, azért egy darabig mérsékelten öntözném. De te látod, hogy milyen állapotban van. Lehet, hogy nem is olyan súlyos a helyzet, mint ahogy én értelmeztem. :)
2010. jún. 15. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Ha túlöntözted, akkor mindenképpen szedd ki a földjéből, hogy ne rohadjon benne, ültesd át.

Nekem többször volt, hogy elsorvadt a gyökere, ilyenkor levágtam róla és beraktam a vízbe gyökereztetni. Többször sikerül így megmenteni. Most is egy csomó kis palántám van, mert a letört leveleket benyomtam a földbe és kihajtottak. Ha nagyon félted, akkor 2-3 nagyobb levelet törj le belőle és ültesd el friss földbe.


Amúgy a virágok maguktől is leszáradnak egy idő után. Aztán pár hónap múlva megint jön a virágozás, szóval most virágozni egy darabig tuti nem fog.

2010. jún. 15. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!