Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Tetőteres ház nagyon meleg?

Tetőteres ház nagyon meleg?

Figyelt kérdés
Találtam egy külterületi tetőteres házat, ami egy nyugati irányba lejtő telken, helyezkedik el, viszonylag nagy a telek lejtése. A házat gyakorlatilag egész nap tűzi a nap. Na de mégis mire lehet számítani? Gondolom ilyen 30-35 fokok simán lehetnek a házban.
2018. jún. 4. 00:31
 1/9 A kérdező kommentje:
Vannak redőnyök is az ablakokon, de gondolom sokat érhet egy ilyen adottságú háznál.
2018. jún. 4. 00:36
 2/9 anonim ***** válasza:
90%
Tetőtéri szobákban nálunk estére 32 fok van egy igazi kánikulás napon. (Ami nem rosszabb, mint egy panelház, ahol májustól októberig éjjel-nappal annyi van.) Földszinten 28-nál több még az életben nem volt, inkább 26 körül. Tetőtéri szobák nincsenek is már vagy tíz éve használatban nyaranta, de hamarosan lesz klíma, és akkor újra lesznek.
2018. jún. 4. 02:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
90%
Most költöztünk el egy tetőtéri lakásból. Tavaly nyáron 33 fok volt bent. Még egy nyarat nem bírtam volna ott ki, mivel albérlet volt, nem szereltethettünk be légkondit, a többi megoldás meg nem ért semmit.
2018. jún. 4. 02:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
92%
Megdöglesz. Légkondi vagy felejtős.
2018. jún. 4. 05:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Laktam tetőtériben. Amikor lenn még csak 24 fok volt, fenn már 28-29 és ez a meleg előrehaladtával csak fokozódott. Utáltam.


Tavaly, amikor lakást kerestem, a paramétereimnek megfelelőek kb. fele, vagy több tetőtéri volt, gondolom nem véletlen, nem igazán tudják eladni őket. Persze ennek nem csak a hőség az oka, de nagyrészt biztosan. Én sem vennék soha.

2018. jún. 4. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Bence_ ***** válasza:

Hőszigetelés, árnyékolás, tervezés kérdése.

Klímával meg ami rosszul van szigetelve az is lakható.

2018. jún. 4. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Úgy láttam vagy legalább 3 kültéri egység van a ház oldalába.
2018. jún. 4. 15:14
 8/9 A kérdező kommentje:
Télen biztos jó lehet, mert nyugati, na de nyáron ugye a tető, ami déli kapja a napot, aztán délután a szobák, igaz az egyik szoba manzárd teteje északra néz.
2018. jún. 4. 15:16
 9/9 anonim válasza:
12 éve lakom beépített tetőtérben, amely fölött még egy padlás szint van. A szigetelés tökéletes a házon kívül, és a a padlástérben is. Mégis, ha nem lenne légkondi, nyáron leengedett redőnyök ellenére is 31 fok lenne, ráadásul az a fullasztó, tömény meleg.Légkondival elvagyunk, de csak délután, amikor nyugat felől süt a Nap, akkor kell bekapcsolni, addig a ventilátor fokozata elég.
2018. jún. 6. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!