Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Októberben töltöm be a 18-at,...

Egy motoros lány kérdése:

Októberben töltöm be a 18-at, és ha betöltöttem, el szeretnék költözni itthonról. Lehetnek ennek bármilyen következményei? ( nem vér szerinti szülőkről van most szó)

Figyelt kérdés

Sajnos nagyon nem jó a kapcsolatom a családdal, így nem tudom mit tudnék tenni. Van barátom akihez mennék, a szülei is szeretnek meg minden, de valahogy félek ,hogy feljelentenek vagy akármi ,mert nem vagyok hajlandó a csicskájuk lenni (4 éve vagyok az :( már ..de elegem lett!)

Kérlek titeket mondjatok valami ötletet ,hátha sikerül megoldanom.



2018. jún. 4. 15:34
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Nagykorú ember azt csinál amit akar, csak magának tartozik felelősséggel. Elköltözhetsz, nem kényszeríthet senki, hogy oda visszamenj. Csak azt kell mérlegelni, hosszútávon meg tudod e oldani a lakhatásod.
2018. jún. 4. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
18 evesen oda mesz, ahova akarsz. Ugyanolyan jogod lesz, mint egy 57 evesnek
2018. jún. 4. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Oda mész, ahova akarsz, nincsen semmiféle joguk csicskáztatni vagy megakadályozni a költözést, ha elmúltál 18.

Viszont nem biztos, hogy kiváló ötlet a barátodhoz költözni, mert teljesen ki leszel szolgáltatva nekik és ilyenkor szokott az lenni, hogy csöbörből vödörbe esik az ember. Ha úgy bánnak veled, ahogy nem tetszik, akkor vagy el kell tűrnöd, vagy húzhatsz vissza a szüleidhez, már ha még visszafogadnak. A legfontosabb, hogy próbálj magadnak saját egzisztenciát teremteni, munkát szerezni, és nehogy azzal kezdd, hogy teherbe esel, mert akkor végképp elvágod magad, és egy életre mások rabszolgája leszel.

2018. jún. 4. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Utolsó válaszadó leírt mindent amit én akartam, maximálisan egyet értek.
2018. jún. 4. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm mindenkinek, hogy válaszoltatok.
2018. jún. 5. 07:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!