Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Ilyenkor is huzatol az ablak?

Ilyenkor is huzatol az ablak?

Figyelt kérdés
Most költöztem ide. Egy régi ház, régi fa ablakokkal, nagy a szél kint, nincs is kifejezetten kint meleg. Egy nagyobb lökésnél “morognak” az ablakok, alul érezni is, hogy jön be a levegő. Ti tapasztalatok ilyet? Egyébként be akarom redőnyöztetni a házat. Az segíthet valamit? Félek előre a téltől. Lehet ez kárörvendés, de akkkor megnyugodnék, hogyha nem egyedi eset az enyém.
2018. jún. 22. 23:57
 1/10 A kérdező kommentje:
Házilag Mekk mesterkedni nem akarok, a redőnyt viszont sokan dicsérik, hogy rengeteget számít.
2018. jún. 23. 00:02
 2/10 anonim válasza:

Ha szelel az ablak akkor ha tudod cseréld ki.

Az ablakok szárnyai közé tegyél vastagabb törölközőt ruhát bármit ami kicsit is szigetel.

Redőny jó de nem fog sokat szigetelni

2018. jún. 23. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
80%

rosszul szigetelnek/záródnak az ablakok, azért fúj be a szél.

Valószínűleg tömítést kell cserélni és a zsanérokon állítani vagy csiszolni az ablakon, hogy jól záródjon.

2018. jún. 23. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
De mintha inkább ahol a fal találkozik a kerettel, onnan jönne a levegő, ha közel állok, akkor érezni, hogy húz. Fene tudja. Termo üveges ablakok egyébként, de mèg szoci.
2018. jún. 23. 01:26
 5/10 anonim ***** válasza:
81%

Ha amúgy tűrhető állapotúak az ablakok, akkor felesleges milliós költségbe verni magad a cserével.

Ha a tok külső részén hézag van, akkor veszel egy tubus festhető akril tömítőt párszáz Ft-ért, körbehúzod, és kész. Egy szakember is ezt csinálná.

Ha mégis az ablakszárnyak záródnak rosszul, akkor erős elvetemedés esetén asztalosmunka kell, de ez se beláthatatlan összeg. Ha csak nem simul be kellően az ablakszárny, akkor meg veszel pár méter öntapadós tömítőszalagot (kb. a legvékonyabb anyagút), körberagasztod, és kész van 10 évre.

2018. jún. 23. 06:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
5%

Érdekes hozzá állás.

Ha másnak is huzatos, akkor a tied is jó úgy?

2018. jún. 23. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Annyira tényleg nem rossz a helyzet, a nagyobb nyílászárókkal van a gond. Van egy 150x150-es bukó-nyíló nagy dög, az oldalaknál, s felül passzentos, alul viszont szinte befér az ujjam, ahogy erővel rátenyerelek az alsó ablakkeretre belül, az üveg is reccsenő hangot ad ki. Arra is figyelmes lettem, hogy ezen ablakon alul nincs is a vasalatrendszer befejezve, vagy nem is tudom, de nincs olyan pont itt, ahol a keretre rátudna záródni a tokra. Van még 2 ilyen ablak, ott is ez a helyzet. Attól viszont féltem, hogy drága lesz a helyrehozás, de akkor keresek egy szakit. A lényeg, hogy ne legyenek huzatosak, télen ne zúduljon rám a hideg. Vékonyabb sötétítő függönyök egyébként vannak fent, azokat itt hagyta az tulaj, redőnnyel kombinálva talán az is hatékony lenne.
2018. jún. 23. 22:40
 8/10 A kérdező kommentje:
Nem jó úgy természetesen, de elég abszurdnak tűnik ez az állapot. Mondjuk voltam ma egy olyan házban fémablakok vannak, az még talán ennél is rosszabb.
2018. jún. 23. 22:42
 9/10 A kérdező kommentje:
Az a festhető akril biztos jó megoldás? Egyik ismerősöm riogatott, hogy csak kis ideig lesz jó, aztán megkeményedik, s utána nem lehet majd az ablakot becsukni, vagy még jobban eldeformálódik. De gondolom itt is, mint sok más esetben is, érdemes a drágább, jó minőségű terméket választani. Nem?
2018. jún. 26. 00:25
 10/10 A kérdező kommentje:
Jó, nem szóltam, a toknál kell az akril. Viszont hallottam, hogy magára az ablaktáblára is jó, hogy szigeteljen, felveszi a deformálódás alakját.
2018. jún. 26. 00:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!