Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Szerintetek mennyiből lehet...

Szerintetek mennyiből lehet megélni Pesten?

Figyelt kérdés

Amikor egyedül éltem szüleim szerint nagyon sokat költöttem, közel 230 ezer forintból jöttem ki egy hónapban.

Ebből 150 ezer volt az albérlet ( rezsivel ), 10 ezer a bérlet, 10 ezer forint a telefon és tévé számla, kb 40-et költöttem kajára, még durván 10 ezer forint egyebekre ( mosószer, szappan, tisztálkodási szerek, ruha - ez csak átlag mert ruhát nem veszek minden hónapban, de ha veszek van hogy drágábbat veszek, a tisztálkodási szerek pedig nem kellenek minden hónapban 10 ezer forint értékben... Ez egy sacc/kb átlag ) és minden hónapban félreraktam 10 ezer forintot nyaralásra. Ez így durván 220-230 ezerre jött ki egy hónapban.

Amikor összeköltöztem a barátnőmmel, közel fele ennyiből kijöttem. Több kaja kellett, de mivel főzünk itthon csak kb 20 ezerrel nőtt a kiadás. A rezsi néhány ezer forinttal nőtt, szinte észre se lehet venni. A tévészámla és a lakás ugyanannyi. Ketten már durván 260 ezerből jöttünk ki, ez fejenként kb 130 ezer.

Egyik ismerősöm viszont azt mondta hogy ők 6-an kivettek egy 4 szobás lakást ( 2 egyedülálló és és 2 pár ), majd 350 ezer forintot fizetnek a lakásért, de ez még így sincs fejenként 60 ezer forint se, emiatt ő kijön hónap végén 110-120-ból.


Szerintetek mennyiből lehet megélni Pesten?


2018. júl. 2. 13:50
 1/1 anonim ***** válasza:
75%

Van erre minden évben létminimumszámítás, ez 1 főre, ha egyedülálló, saját ingatlanban, akkor idén 95 000 körül van. Nyilván kevesebb, ha többen laknak egy háztartásban.

Én azt mondanám, ez az összeg 3-4 hónapig tartható, ha hosszabb távon nézzük, pl. 12-18 hónap, akkor vannak alkalmankénti kiadások, pl. javítások, eü. kiadások, ruházkodás, művelődés, akkor 130 körül van, ha még hosszabb távon, akkor már van lakberendezés, konyhai eszközök, felújítás, nyelvvizsga, stb., akkor inkább 180-200 a minimum.

2018. júl. 2. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!