Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Miket kell figyelembe vennem,...

Miket kell figyelembe vennem, ha lakókocsiba költöznék egy saját telken, majd ott művelném a földet?

Figyelt kérdés

- ivóvíz

- melegvíz

- áramforrás

- fűtés

- súlyadó

Stb...?



2018. júl. 17. 10:24
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Hogy ne halj éhen.
2018. júl. 17. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
:DD Az sem egy utolsó szempont. Tyúktartásban --> tojás, később csirkehús, valamint földművelésben --> termények --> kenyérsütés (bár még kérdés, hogy... Talán kandallós sütővel, mitha olvastam volna vmi ilyesmi lehetőséget), zöldségek, magvak. Ezekre gondoltam, persze kivitlezni nehezebb lesz. Igazából ilyen kis rejtett költségekre, illetve tapasztalatokra gondolok, ami jó ha nem kerüli el a figyelmem. Ettől függetlenül köszi a kommentet! :D
2018. júl. 17. 16:53
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Ha leveszed a rendszámot és fixen telepíted a lakókocsit nem kell súlyadó. Vagy időnként húzogatni akarod ?

Nem biztos, hogy egy szezonban ki tudsz termelni annyit a földből amiből meg tudsz élni egész évben. Azért ruházkodni is kell, szerszámok, üzemanyag, telefon meg ezer apróság ami mind pénzbe kerül. Csak egy adott telekméret felett működhet a dolog mint a tanya vagy farm. És ott is leginkább csak EU támogatással.

2018. júl. 17. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Nem szeretném húzogatni a lakókocsit, csak telepítésre szánom. Ezt különben egy külön kérdésemben fel is tettem,hogy is van ez a súlyadó. Köszi a megerősítést! :D


Ruházkodást megoldom szerintem eleinte a maradék pénzemből, később tojáseladás, mézeladás segítségével.


A szerszámok jó ötlet, erre nem gondoltam még, pedig 1-2 ez az jól jöhet majd! Köszi!


Telefonom van 2 is, mégpedig okos, egyikbe sim kártyával, én nem látom értelmét eldobni egy készüléket csak mert kijött az újabb, ami max annyival tud többet,h jobb a kamerája... Ráadásul egy idő után az is kuka lenne. :D Évi 1500 ft-ot pedig csak összejön a feltöltőkártyára. xd Szóval nálam ez nem lehet probléma. Töltés különben nap,szél energia segítségével tervezek.


Üzemanyag nem fog kelleni, vezetni nem szeretek, de biciklizni imádok, nagy munkagépek helyett azért nem kézikapában, de kézigépekben (amikhez nem kell áram,benzin) gondolkozok.


Egy ~6,5 hektáros terület lenne, ebből 1,5 hektár erdő --> téli fűtés egy lakókocsiba beépített fatüzeléses kályha/kandallóval.


Szóval meg lehet oldani Eu-s támogatás nélkül is szerintem. Elindulni nehéz lesz, de már alakul a dolog, és ha minden jól megy ott lesz az edészet-méhészet biznisz. :)

2018. júl. 18. 13:36
 5/9 anonim ***** válasza:

Csak nehogy olyan helyre vándoroljanak a kis méhecskék ahol tilosban járnak :D

Amúgy a természet kiszámíthatatlan.Bármikor jöhet egy természeti katasztrófa ami egy-egy ágazatot tönkrevág. Esetleg csak beugrik vacsira egy medvebocs. Már bocs. :D


De az ötlet jó! Én is gondolkodom néha hasonlóban. Önfentartás.


Amúgy meg idővel minden tönkremegy. Mindent javítgatni kell,ami kiadás. Az életkörülmények sem mindegy,hogy milyenek.

2018. júl. 18. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Amit 1.-nek a telek köré építek az egy ~3m magas betonfal lesz. :D Talán később ha már minden kafa, estére valami led világítást teszek kívülre-belülre, így az állatok nem nagyon jönnek szerintem a közelébe. De fal mindenképpen lesz. :))


Jól írtad, az önfenntartás a cél, ezáltal pedig az, hogy ne kötöttségek között kelljen leélni az életet. Mert ha tanulok, ha dolgozok, ígyis-úgyis az lesz a vége... Dolgozni kell. Ezzel nincs baj, szeretem a munkát, de túl sokan húznak le minket ahhoz, hogy úgy ahogy van, én ezt elfogadjam. Ráadásul a munkát is úgy várják el tőlünk, mintha gépek lennénk. Még aki nem műszakol, annak is legjobb esetbe 8-16 fixen ott kell lennie minden kétköznap. Ez rengeted munkaidő. Ha magadnak termeled meg a dolgokat, az kevesebb időt vesz igénybe, illetve nincs időhöz kötve, plusz az ember tanulhat is rengeteg dolgot, jópofiságnak tartom úgy az egész dolgot. :D Akkor dolgozok és akkor megyek oda ahová akarok, amikor akarok. Sokkal szabadabb lenne így. :) Sokat agyaltam ezen a dolgon, de nem jutottam előrébb... Aztán egyszer csak a semmiből PUFF beütött ez a gondolat, és mostmár tudom, hogy ez lesz a jó út.

Lehet másabbak lesznek az életkörülmények, de...! Nem vagyok biztos benne, hogy a negatív irányba. ;) Elindulni sajnos mindig nehéz, de már elindultam... :D

A méhekkel kapbolatban, ha egy ~1,5 hektár virággal borított erdő közepébe teszem őket, akkor szerintem ott maradnak, nem?? :o

2018. júl. 18. 20:54
 7/9 anonim ***** válasza:

Az erdővel kapcsolatos jogszabályoknak nézz utána. Ha jól tudom hiába tied az erdő nem vághatsz ki csak úgy fákat. Ezen túl pl. az illetékes vadásztársaságot is köteles vagy beengedni az erdőbe.

Sajnos ez nem úgy működik nálunk, hogy az én házam az én váram. Jön a gondoskodó állam és mindenbe belepofázik.

2018. júl. 19. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Köszi az infót!

Ha új kis falapalántákat ültetek, azok ugye ki vannak téve a vadkárnak. Én ezt körbekerítésezéssel oldanám meg. Így a hívatlan vendégeket is távol lehetne tartani az erdőtől. :)

Kérdés...:

Ebben az esetben a vadász társaságnak kulcsot kellene adnom, hogy az ott élő pl. max madarakat lövöldözni tudják? :D

2018. júl. 19. 09:45
 9/9 anonim ***** válasza:

Én nagyon rossz véleménnyel vagyok az un. sportvadászokról.

A vadászat az dárdával medvére, nem lesből távcsővel őzre.

Mivel a politikusok jelentős része vadász ezért ne sok jóra számíts ha utánanézel a földtulajdonos jogainak a sportvadásszal szemben.

2018. júl. 19. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!