Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » FONTOS! Követelhetem-e vissza...

FONTOS! Követelhetem-e vissza a kaukciómat?

Figyelt kérdés

Kérdésem a következő: 1hete kötöttünk egy albérleti szerződést, de abban semmilyen pontban nincs belefoglalva, hogy a főbérlő tisztasági festést ill. takarítást végez átadáskor. Ellenben az benne foglaltatik, hogy rendeltetésszerűen kell átadnia.

De, ma elmentünk átvenni, úgy hogy ő leadta a portára a kulcsot. Belépve láttuk, hogy még vannak személyes dolgai bőséggel a lakásban; takarítás semmi, mindenhol sár a szőnyeg, a hűtő bűzlik, a falak repedezettek. Telefonhívásomra az a válasz fogadott, hogy a cuccait toljuk egy sarokba meg pakoljuk dobozba, majd elviszi...másnap...Ingatlanost hívtam,(mert rajta keresztül történt az üzlet) azt mondta, hogy a rendeltetésszerű használatra való átadás szerinte abban merül ki, hogy be van vezetve a víz, villany, gáz. És ha nincs kitakarítva, festve akkor az szerinte attól függ, hogy mi miben egyeztünk meg. Kérdésem fontos és sürgős, mert reggel költöznünk kell. Előre is köszönöm!


2010. jún. 18. 18:17
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Legegyszerűbb, ha gyorsan keresel egy másik albit, ezt a szerződést felmondod még beköltözés előtt, és akkor természetesen visszajár a kaució. (Ami nem kauKció!!!)
2010. jún. 18. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
ha ma este még felmondom a szerződést az még nem számit annak hogy elvesztem a kauciót?mert hnaptól él a szerződés.ha még a szerződés életbe lépése előtt felmondom akkor még visszajár ezekszerint?vagy ha nem akkor verjem ki belőle?számlát nem adott róla igy akár érvelhetek az apehal is ha nem akarja visszaadni a 165 ezremet(két havi kaució + egy havi lakbér)?ez amugy törvényben is elővan irva hogy ha a szerződés életbe lépése előtt mondom fel akkor visszajár?csak hogy tudjak mire hivatkozni.csak tényleg nagyon fontos mert hiába irkálom befelé a google-ba a kérdéseket semmi hasznos infókat nem ad ki csak ilyen hülye értelmezhetetlen albérleti szerződéseket
2010. jún. 18. 18:47
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
A kaució és az előre kifizetett lakbéred is teljes összegben visszajár, ha még ma felmondod a szerződést. Vigyázz, hogy megfelelően indokolva, szerződésszegésre hivatkozva tedd (lakhatásra alkalmatlan körülmények, részletezve), így semmiképpen sem köthet bele a tulaj.
2010. jún. 18. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

a kaució azért van, hogyha te kárt okozol a lakásban, akkor ne kelljen a tulajnak arra várnia, hogy fizetsz-e vagy sem, hanem abból fizeti.


mivel te nem laktál ott, kárt se okozhattál, úgyhogy semmi alapja nincs visszatartani.


ha nagyon szívózik, akkor kérdezd meg tőle, hogy biztos-e benne, hogy rendesen leadózta az albérletből származó bevételeit, mert neked van ismerősöd az apehnél, és szívesen elintézed, hogy utána nézzenek a dolognak...

2010. jún. 18. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Még egy kérdés; ha a szerződés tegnaptól él, és nem tudtam beköltözni, mert még ma hajnalban pakol a fentiek miatt, mert problémáztam (nem tudtam beköltözni) akkor mi a szitu? Megszegte a szerződést, vagy mire tudok hivatkozni. Ha tegnap még este nem mondtam le? Mert ugye nekik mint főbérlőknek, mindent lehet. A bérlőnek meg mindig kuss van. Elszomorító. :-(
2010. jún. 19. 05:43
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem lehet mindent a tulajnak és nem kuss a bérlőnek. Egyszerűen nem voltál elég körültekintő és belefutottál egy szemétládába. Sajnos ilyen is van, de hidd el, hogy csaló, szemétláda bérlőből is éppen elég - sőt talán még több - van. Mi pl. mindig nagyon korrektek voltunk az albérlőkkel, talán éppen ezért mertek eddig már hárman is jelentős hátralékkal vagy károkozással lelépni tőlünk. Persze, hiába mentünk az egyik esetben a rendőrségre, finoman szólva tojtak ránk, pedig megrongálták a lakást, nem kicsit. Na, akkor én most általánosítsak, hogy minden bérlő szemét? Nem teszem, csak sokkal óvatosabbak lettünk.


Visszatérve az alapkérdésedre, hiba, hogy nem mondtál fel tegnap este, de ha már így alakult, be kell tartanod a szerződésben foglalt felmondási időt, erre az időre a tulajnak bérleti díj jár. DE!!! Láthatóan nem olvastad el figyelmesen a tanácsunkat! Én magam írtam, hogy hivatkozz szerződésszegésre, erre órákkal később megkérdezed, hogy mi lenne, ha mondjuk szerz. szegésre hivatkoznál?

Fogadd meg végre a tanácsunkat és írj egy felmondást, amiben szerződésszegésre hivatkozva azonnali hatállyal felmondasz - pontosan, röviden, tömören, akár pontokba szedve, kicsit tupírozva - indokolva, hogy miért nem tudsz beköltözni. Továbbá - figyelj, mert fontos, ha pénzt akarsz látni!!! - beleírva, hogy az állításodat vita esetén polgári perben fényképekkel és tanúkkal tudod bizonyítani. Ezt még most délelőtt személyesen átadod a tulajnak vagy a közvetítőtöknek úgy, hogy egy példányán dátummal, pontos névvel (olvashatóan kiírva és aláírva is, ha a közvetítőnek adod, a cég, titulus, pecsét is legyen!) átveteted(!!!). Kötelesek minden pénzedet visszaadni. Azt viszont tudnod kell, hogy minél többet vársz, annál nagyobb felesleges vitákba bonyolódsz velük, hiszen nem napokba telik felismerni, hgy nem beköltözhető a lakás. Erre hivatkozva egy esetleges perben ők is támadhatnak téged.

2010. jún. 19. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!