Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Hova érdemes költözni?

Hova érdemes költözni?

Figyelt kérdés
Budapesten élek (sajnos itt is születtem). Ha nyugdíjas leszek szeretnék vidékre költözni, azonban sajnos nem tudom hol kezdjem a tájékozódást, mert ugye nagyon sok hely van. Milyen szép nyugodt vidéki falvak/kisvárosok vannak?

2018. aug. 13. 16:11
 1/4 anonim ***** válasza:

Mennyi az annyi? Mert nagyon nem mindegy, hogy mennyit tudsz rászánni!

Olyan helyre költözz, ami közeli sétára van a buszhoz, orvoshoz, bolthoz, postához, bankautomatához, vonathoz, mert ha nincs kocsid, rossz a kocsid, lejár a jogosítványod, éhen-szomjan halsz és gyógyszered nem lesz.


Száz szónak is egy a vége, idősen ne költözz vidékre, mert megbánod, mint a kutya, ami hetet kölkezett!

Mi 20 év után megyünk vissza Pestre (pedig imádunk itt és ide vagyunk szokva) mert idősen nagyon bizonytalan és kényelmetlen az élet falun olyannak, akinek nem körülötte van a családja.

Tartsd meg a lakásod és vegyél valahol egy kis nyaralót, ahova lemész, vagy ott töltöd a nyarat, de ne add fel a biztonságodat!

2018. aug. 13. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

1-es vagyok

...de ha nagyon elszánt vagy, akkor cserélhetünk!:)

2018. aug. 13. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Én szegedi vagyok,56éves. Az öreg koromat valahol az Őrségben tervezem leélni...valahol a "Szer~falvak" egyikében.
2018. aug. 14. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

#3

Mielőtt te és Kérdező bármibe beleugortok idősen, javasolnám, hogy legalább egy évre vegyetek ki bérbe házat és kóstoljatok bele, hogy mire vállalkoztok! Havi 20-30ezerért, vagy kevesebbért, kaptok komplett házakat, mert mindenütt rengeteg áll üresen.

Aztán, ha egy év után is tetszik, akkor lehet véglegesen költözni! A vidék TELJESEN MÁS, mint ahogy ezt Pestről, vagy egyéb nagyvárosból elképzelik!

2018. aug. 14. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!