Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Hülyeség így szellőztetni?

Hülyeség így szellőztetni?

Figyelt kérdés
Tetőtéri szobámban elég dunsztos, nyomot az idő ilyenkor nyáron. Lehet csak be képzelem, de ha huzatot csinálok úgy, a Sötétítő függönyöket behúzom, mellette meg az ablakok nyitva vannak. Sajnos hiába az éjszakai szellőztetés, zárkózás után már délelőtt is lehet érezni, hogy nincs levegő. Családi ház amúgy. De már jön a lehűlés, csak mégis érdekel ti hogy csináljátok.
2018. aug. 24. 16:47
 1/9 A kérdező kommentje:
Tehát akkor jó. Nem fejeztem be az egyik mondatot :)
2018. aug. 24. 16:48
 2/9 anonim ***** válasza:
16%

Nem hülyeség ha jár a levegő.

De az árnyékolást kellene megoldani, az sokat segítene.

2018. aug. 24. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
86%

Csak minimálisan kell járni a levegőnek. Különben kintről beengeded az összes meleget is, és beveszi a fal is, a bútorok, és éjszakára sem tud már lehűlni.


A szellőztetés helyes menete nyáron: Éjszaka kell szellőztetni, ill. hajnalban. Nappal be kell csukni az ablakokat, esetleg résre nyítani max.

2018. aug. 24. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
? Az . Szerinted a fény ami miatt felforr a ház vagy a forró levegő . A tetőtér gyilkos , erősebb szigetelés talán csökkent a hőhatáson.Akkor nyisd ki az ablakot ha 10 után hűlni kezd és korán zárd be , most vihar és eső idején vigye ki a szél a prosztót bentről , az a kevés víz ami bejut megéri .
2018. aug. 24. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
0%
Vigyázni kell hogy ne penészedjen a szoba és ne telítődjön radonokkal. Tehát minimálisan szükséges a szellőztetés kánikulában is. Általában hajnalban.
2018. aug. 24. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Én is így szoktam. Ha becsukom az ablakokat, egy-két óra és büdös, állott, fülledt lesz a levegő, ezért muszáj legalább egy helyen nyitva hagynom.


Én úgy szoktam, h sötétedés után felhúzom a redőnyöket és kitárok mindent. Reggel a déli oldalon lehúzom "csíkosra" a redőnyt, ablakokat bukóra teszem mindenhol. Igaz h így melegebb van kicsit, de legalabb friss a levegő, a hőérzet is jobb. Múltkor kipróbáltam, teljesem csukott ablakoknál 27.5 fok volt, most bukóra nyitottnál 28.5, amikor mindent kitártam 30.5°C.

2018. aug. 24. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

#6 Na ez is okos ötlet. Ahol többféle égtáj felé néznek az ablakok, az tud variálni, hogy mindig az árnyékos felén legyen nyitva. Bár a teljes kitárás ott sem célszerű, a bukó még jó.


AMit még lehet csinálni, aki mondjuk kertes házban van: ablak alatt ha van beton locsolni, ill. a külső párkányt hideg vízzel öblögetni.


Persze nyílván a tetőtéren ez sem releváns, mert ott közvetlen sugárzódik be a meleg, a nap elég nagy időszakában.


Északi oldalon lakók nyáron előnyben.

2018. aug. 24. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Ez ugyan az mint a ventilátor, n em hűti le a levegőt csak keringeti mégis jobban érzed magad tőle.
2018. aug. 25. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

A meleg levegőt beengedni butaság, mert melegíti a falakat, a bútorokat.


Éjjel mindent kitárni, este kb. 10-től reggelig, napközben pedig lezár, hogy ne menjen be a meleg levegő és lesötétít, hogy a nap melege direktben ne tűzzön be, tovább melegítve a szobát.

2018. aug. 25. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!