Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Ti szeretitek Budapestet?

Ti szeretitek Budapestet?

Figyelt kérdés
2018. szept. 8. 07:33
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
40%
Soha nem szerettem. Büdös, piszkos, sok a bunkó ember.
2018. szept. 8. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
80%
Én szeretem.
2018. szept. 8. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
65%

Én is szeretem.

Szülőhelyem, megszoktam.

Ahogy mindennek van előnye és hátránya is, úgy ennek is.

2018. szept. 8. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
73%
Elvagyok, csak ne lenne ennyi húgy, sz*r az utcákon.
2018. szept. 8. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
59%
Nem.
2018. szept. 8. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
Mi a gond az első válasszal?
2018. szept. 8. 10:47
 7/17 A kérdező kommentje:

Nekem a problémaköröm 2 részre osztható:



1.

Kosz (minden kerületben!), hajléktalanok, drogosok, rossz közbiztonság, rossz közlekedés, sok bunkó a közlekedésben (tömegközlekedésben is), azok, akik visszafeszítik a villamos ajtaját, így a jármű jelzést veszít, és 200-an várhatunk a kövi szabad jelzésre, ami másfél perc, azok, akik az ajtóban állnak, én 25 perc villamosoznék, végállomásig, leülnék a 6 szabad hely valamelyikére, már ha odajutok... Az, amikor van 4 szabad ülőhely van és utaslemaradás. Amikor a drogos fel-alá járkál a villamoson, majd elkezd kajálni, lemorzsál....

A kevés zöld, a kevés futási és egyéb sportolási lehetőség (ez alakul, de pl uszoda nincs sok, futópálya néhány nagyobb parkban kb...) Lakóhelyemen is óriási irodapark épül, lehetett volna park, sportolási lehetőség...


Tisztaság, közbiztonság, közlekedés terén már be nem érjük akár pl Prágát se.



2.

Nekem nem való sem a lakásban élés, sem a nagyvárosok emberre teli, épülettel teli légköre. A belvárosban már rosszul vagyok a kevés zöldtől, de főleg a végtelen emberáradatból.

Az infrastruktúrát pedig nem érzem aránytalanul jobbnak, mint amennyit a lelkemtől a város elvesz. Pl jelen pillanatban 10 percnyire van tőlem patika nyitva.

Ahol jó az infrastr, ott nagy a tömeg, ahol elviselhetőbb a tömeg, ott rossz az infra.

Lakhatnék külvárosban kertesben (nyilván egyedülállóként nem költözök el plusz a lakásom nem is ér annyit...), de onnan időben annyi bejutni, mint egy cuki agglomerációs községből, 20-30 ezres kisvárosból. Igen, ott drágább a bérlet és késik a vonat...

2018. szept. 8. 11:00
 8/17 anonim ***** válasza:
100%

Egy évig laktam ott kollégiumban, és engem nagyon megviselt lelkileg. Én egy 60 ezer fős városban lakom, nekem is nagyon hiányzott a zöld, a természet, a friss levegő. Kétnaponta kellett takarítani a szobát, mert az ablakon beáramló por vastag koszréteget képzett a felületeken.

Vannak szebb részei a városnak, de a belváros nagy része zsúfolt, büdös, koszos, ez tény... Az a rengeteg ember, főleg a tömegközlekedési eszközökön frusztráló. Főleg, amikor tolonganak, lökdösnek. Jelenleg naponta járok be, 1.5 óra az utazás, visszatérni a csendes városba jobbam szeretek, mint megérkezni kedvenc fővárosunkba. :')

2018. szept. 8. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
79%

#7

Kedves Kérdező, én a 3-as válaszoló vagyok, aki mint írtam is, itt született és megszokta.

Nos, hogy bővebben is kifejtsem neked:

Már nem vagyok fiatal és volt lehetőségem megtapasztalni különböző országrészeket, azokon belül különböző településeket.

Életem javát Budapesten éltem, majd a gyerekünknek átadva a lakást, az agglomerációba költöztünk egy csendes, kellemes faluba.

Ezzel az volt a probléma, hogy bár a beilleszkedésünk tökéletes volt, lettek barátaink, kedves ismerőseink, de ahhoz eleve ott kell születni, hogy az ember természetesnek vegye, hogy vásárolni 15 km-re kell utazni, egy orvos van és ha szabin van, két naponta 1 órát van helyettesítés. Nem jó, hogy a gyógyszertárban le kell adni a receptet és csak másnapra lesz gyógyszered, mert nem tartalékolnak még a legalapvetőbb szerekből sem. Nem jó, hogyha nincs autód, akkor hétvégén, vagy ünnepnapokon este 7 után a faluból se ki, se be. Ha karácsonykor jön rád a fogfájás, akkor 3 napot szenvedsz, mert ezért nyilván nem visz el a mentő.

Hoppá, mentő!

Csak infarktusod, vagy artériás vérzésed ne legyen, mert a legközelebbi mentőállomás 45 km, ha azonnal pattannak és jönnek, akkor is minimum félóra.

Egy tak.szöv, volt, azt is megszüntették, majd az egyetlen automatát is elvitték, így 10 km-t kell utaznod a következő faluba, ha kp-t szeretnél felvenni. Csakhogy oda nincs tömegközlekedés, ha nincs autód, nem veszel fel pénzt. És mindez Budapest határától 35 km-re!

Végül ez volt az utolsó csepp a pohárban és visszatértünk Budapestre.


Száz szónak is egy a vége, aki mindent szeret elintézni egy km. sugarú körben, még aktívan dolgozik és igénye van néha szórakozni, annak Budapest ideális.

És ahogy mi csináltuk, hogy Budapesten éljük a hétköznapokat, ellenben vettünk egy nyaralót egy gyönyörű helyen, ahol a szabadidőnket töltjük és ahova feltöltődni járunk. Így tökéletes!

2018. szept. 8. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:

Én a pesti oldal belső kerületében nem tudok kb semmit se elintézni 1 km sugarú körben, vagy ha igen, ez csak oda 20 perc utazást jelent.

Jelenleg 1 km-re még nyitva van 2 patika (egymás mellett vabnak kb), 1-2 órán belül 2 km lesz (a legközelebbi plázában), ahova olyan idétlen a tömegközlekedés, hogy gyalog is ugyanannyi idő nagyjából.



A Dunakanyarból származom részben.

A faluban van orvos, gyógyszertár, kisboltok, nagyboltok, zöldséges, könyvtár, ovi, általános iskola.

Ami nincs, 10 perc vonattal.

Negyedkor felszállsz a vonatra, 10 percet eltöltesz rajta, megveszed a patikában a hétköznap elfelejtődött fájdalomcsillapítót, beugrasz még akármilyen boltba, már indul is vissza a vonat, 10 perc, otthogy vagy.

Igen, a járművön töltött csak 10 percért cserében óránként jár. Akkor úgy időzítesz,hogy ha már a városban vagy, megveszel még ezt-azt, megeszel egy fagyit, ami hatszor akkora, mint bárhol Budapesten, stb...


Namost ha már ott vagyok a közeli plázában szombat du 1-kor az elfelejtett fájdalomcsillapító miatt, már végiggondolom, mi kell a drogériából stb.

Kapun kilépés - kapun belépés: ugyanott vagyok.


Csak közben annyi ember jött szemben, ami egy évre elég, drogosok, alkoholisták, hajléktalanok, mérhetetlen mennyiségű kosz.....

2018. szept. 8. 11:59
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!