Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Hőtükör mire jó?

Hőtükör mire jó?

Figyelt kérdés
Mire jó pontosan a hőtükör? Mikor és hol érdemes használni? Mit kell róla tudni?
2018. szept. 10. 16:55
 1/8 anonim ***** válasza:
30%
Egészen elképesztő módon VISSZATÜKRÖZI A HŐT! Fantasztikus nem? A nevéből rá se lehet jönni.
2018. szept. 10. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Mindenhová használható,ahol a párazáráson kívül az energiamegtakarítás is fontos szempont.
2018. szept. 10. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Jó a kérdés, és nem annyira egyértelmű a felhasználási terület, mint ahogy azt a válaszolók beállítják.

A hő három féle módon terjed. Sugárzással(radiáció), vezetéssel(kondukció) és áramlással(konvekció). A hőtükör a sugárzással megvalósuló hőveszteségeket tudja csökkenteni. Ott használjuk, ahol a sugárzás jelentős.

Mondok egy negatív és egy pozitív példát, hogy jobban érthető legyek.

Ha a ház sarkában van egy fűtetlen, a külvilággal érintkező falakkal rendelkező spájz, ott nem hőtükörrel, hanem külső hőszigeteléssel csökkentjük a falakon keresztül "vezetéssel" szökő hőt. Itt nem jelentős a sugárzásos veszteség!

De egy külső hőszigeteléssel nem rendelkező házba érdemes a radiátor mögé hőtükröt tenni. (Radiáció=sugárzás) azaz a radiátor sugárzással fűt. Fűti a szobát, de fűti a mögötte lévő falat is. Sugárzással. A sugárzástól felforrósodó fal ha nincs kívül hőszigetelve elég nagy vezetéses hőveszteséget okoz. Érdemes a radiátor mögé hőtükröt tenni, hogy a sugárzó hő nagy részét visszafordítsa a szoba felé.

Vagy még egy példa, a konyhabútor védelmére a beépített sütő köré érdemes kombinált védelmet építeni. Közvetlenül a sütő mellé hőtükröt [a sugárzó hő visszafordítására], annak a külsejére pedig hőszigetelő réteget a hővezetés ellen.

2018. szept. 11. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a segitséget föleg a 3-as válaszolonak :) valaoban nem olyan egyszerü ezért kérdeztem. Hősugárzoval szeretnék füteni a szobában és arra gondoltam teszek hötükröt az udvarral érnitkezö falra és elé teszem a hösugátzot. A leirtak alapján továbbra is jo ötletnek tünik. Köszönöm
2018. szept. 12. 06:41
 5/8 anonim ***** válasza:

Szerintem a radiátor aramlassal fűt.

Az infrapanelek es a Nap tud sugárzással fűteni, na ott hasznos a hőtükör. Minden más esetben fölösleges.

2018. szept. 30. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

hősugárzás - radiáció - radiátor

hőáramlás - konvekció - konvektor

[de biztos a tervező mérnök volt gyenge fizikából]

2018. okt. 30. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:

A hőtükörfólia példáúl arra jó hogy okos emberek hatalmas vagyonra tegyenek szert,az eladásával.

Én ilyen féle fóliákat forgalmazok.

Hidd el xart se érnek...viszont óriási pénzt lehet vele keresni

2023. nov. 5. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Tehát akkor a radiátor úgy melegít, hogy a tárgyakra sugározza a hőt, és nem a levegőt melegíti először. Értem. Nálunk akkor rosszul működik.
2023. nov. 5. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!