Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Léteznek öntapadós radiátor...

Léteznek öntapadós radiátor hőtükör fóliák?

Figyelt kérdés
És,ha ezeket elég sok helyen elvágom,ugyanolyan hatásos lesz?(nem akarom a radiátorokat leszedni)
2012. nov. 25. 16:44
 1/2 A kérdező kommentje:
Vagy,ha öntapadós nincs,milyen ragasztóval ragasszam fel?
2012. nov. 25. 17:12
 2/2 anonim ***** válasza:

Tisztelt Kérdező!

Igen, létezik. Pl.:

[link]

De ez elég drága. (Van mágnescsíkos is, amivel a radiátor hátuljára lehet rögzíteni, de alumíniumra természetesen nem.)

Én a BAUMAX-ban vettem, hólyagos felületű, 120x60 cm-es, kb. 3 mm vastag hőtükör lapokat (Solflex hőtükör lap, forgalmazó THERMOFOL KFT.) és sokkal-sokkal olcsóbb. (Ha ez reklám és kitörlik, akkor megírom majd privát üzenetben.) Igaz, nem öntapadós. Ragasztani nehéz lenne (főleg a hozzáférés miatt), de nem is biztos, hogy jó lenne a falnak. Nálunk fűtési idényen kívül nincs ott. Méretre vágom és úgy teszem a radiátor mögé, hogy az alján is és a tetején is a szélétől a rögzítő-, támasztó vállig, csavarig vékony csíkban bevágom és úgy bújtatom oda. (Ha megelégszik azzal, hogy csak a tartó fülek közt legyen, akkor csak olyan szélességűre kell vágni és a radiátor mögé csúsztatni.) Vágni lehet olyan lécdarabokat, hungarocell darabokat, amelyek a radiátor és a fal közti távnak megfelelő hosszúságúak és azokkal oda lehet szorítani (akár úgy, hogy a radiátor hátához lapuljon -úgy kevésbé látszik-, akár úgy, hogy a falhoz). Ki lehet találni mást is, amivel odaszorítható.

Nyáron autó rakterében szoktam használni, 2-3 lapot egymásra téve. (Kombi, hátul jól besüt a Nap). Letakarok vele pl. boltban vásárolt élelmiszereket, hazaszállításig sokat jelent, de takartam velük üléseket is, amikor a kocsi sokat állt napos helyen.

2012. nov. 25. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!