Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Budapest a második legszebb...

Budapest a második legszebb város? Mégis mi szépség van benne? Az gáz ha Magyarnak érzem magam, de gyűlölöm a fővárost?

Figyelt kérdés
Mindenki jön ezzel a szöveggel, hogy jááj Bp mennyire szép és a második legszebb városnak van nyilvánítva. De kérdem én, mi az ami szép benne? Büdös van, mocskos, a külkerületek úgy ahogy elmennek, de ott is mindenki nagyra van, hogy bizony ő pesti ember. Undorító úgy, ahogy van. Egyáltalán mi olyan nagy szám abban,hogy valaki pesti? Aki Pesten vagy Pest megyén kívül született, aki messze él az áhított fővárostól, az már nem is ember?
2018. szept. 20. 20:31
 1/7 anonim ***** válasza:
64%
Hidd el, régen szép VOLT.
2018. szept. 20. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
88%
A Dunapart, a Vár, az Andrássy út stb-stb Fura, hogy valaki pont a külterületekre bukik...
2018. szept. 20. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
76%
Neked most konkrétan Budapesttel, vagy a budapesti emberekkel van bajod? Mert ez számomra nem igazán derül ki a kérdésedből.
2018. szept. 21. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
73%

En sem rajongok érte! Pedig én pár kmre lakom tőle. Régi kepeket lattam, akkor gyönyörü volt.

(Nézd meg a youtube -on az 1938-as Budapestről keszült felveteleket.)

2018. szept. 21. 01:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
59%
Ha valaki ennyit lát egy 2 milliós nagyvárosból, hogy "mocskos és büdös" és kisebbségi komplexussal küzd csak mert vidéki, akkor kár bármiről vitázni...
2018. szept. 21. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
76%
Minden reggel a Lánc hídon megyek át és minden nap sikerül elérzékenyülnöm attól a látványtól. Ha neked ez nem szép, akkor nem tudom, hogy te mit tartasz annak. Ettől függetlenül nyilván koszos és sok helyen büdös, sok a hajléktalan de ez nem von le a szépségéből, max az élhetőségéből.
2018. szept. 21. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
100%
Kicsit védelmembe venném a kérdezőt, bár ő is eléggé általánosít. Tény és való, hogy van bűn ronda része, de akad szép is. Ahogy előttem is írták, egyik-másik hídról is gyönyörű a kilátás és a környék. Van szép tér, park, de aztán jön egy éles váltás és összevizelt, kutyagumis, plusz ki tudja meg milyen környékbe csap át. Jó, ez a 8. Kerulet, szoval lehet mashol kicsit visszafogottabb a kontraszt, de nekem ez a tapasztalat. MÉG! Az emberek mentalitása meg változó. Van az a bunkó, más nem érdekel csak én vagyok és a "Budapest a világ" felfogású embertömeg. Aztán a már figyelmesebb, kedves és segítőkész (kellemes csalódás volt,) réteg. Persze így, hogy a Mátra lábától jöttem kicsit káosz ami fent van, de nem vészes, ha több szempontból nézed. Eddig én is gyűlöltem, aztán, hogy fenn elek lassan egy hónapja, átkerült a tűrhető kategoriába :D Nézz szét, figyeld több nézőpontból a dolgokat. Hátha enyhül egy kicsit az ellenszenved egy kicsit ;)
2018. szept. 24. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!