Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Ti mikor kapcsoljátok be a...

Ti mikor kapcsoljátok be a fűtést?

Figyelt kérdés

Otthon (szülő házban) konvektorunk volt, én meg eddig központi fűtéses lakásban laktam, ott ugye adott a fűtésszezon.

A mostani albérletünk cirkós. Van termosztát, 19-20 fokot mutat. (Sose voltam hőmerő bámulós.) Baromira fázom; de közben meg bennem van, hogy korán van még.


Ti fűtötök már? Hány fokra fűtitek fel a lakást?



2018. szept. 26. 23:21
1 2
 11/13 kovpet ***** válasza:
18%

"eddig központi fűtéses lakásban laktam, ott ugye adott a fűtésszezon"


Az távfűtés.


"A mostani albérletünk cirkós."


Na, ez a központi fűtés.


Ha tudod szabályozni, hogy mikor fűts (mint pl jelenleg), akkor ahhoz alakítsd, ahogy te jól érzed magad. Azaz ha fázol, fűts be.

2018. szept. 27. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
79%

Mi is még húzni akartuk a dolgot, mert drága a fa, és hol van még március,április.. Vegyes tüzelésű kazánunk van. Ma már fűtünk, mert reggelre 18 fok lett a szobában és majd meg fagyunk.

Erre nem számítottunk, mert múlt hét csütörtökön még rövidnadrágban és nyári felsőben voltam a városban, most meg kabát, pulcsi, nadrág..

N

2018. szept. 27. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
24%

Nálam is van hozzávetőleges elképzelés, hogy mikor fűtök, node azért alapvetően az számít, hogy fázom-e. Még csak nem is az, hogy hány fok van, bár ha 22 fokban fázom, akkor felöltözöm és teázom, arról tudom, hogy abnormális nálam. Plusz a legelső fűtés kitolása egyfajta sport, hobbi nálunk, akkor lemegyünk, amennyire lehet, de fagyoskodni azért nem fagyoskodunk, inkább sütünk sütőtököt, igazából azt már annyira várom, de a párom szerint szeptemberben nem süt sütőtököt az ember, én pedig végülis kibírom. Úgyhogy majd októberben lesz a sütőtökfűtés :D


22 fok alá ment a ház, de most kint meleg van, most már valószínűleg nagyon lassan csökken tovább. 18 alatt valamikor szoktuk elkezdeni a fűtést, merőben a komfortérzetünktől függ. Ez október végén szokott bekövetkezni.

Ma ujjatlanban gombásztam s bent is így ülök, csodás idő van.


17-19, fázósan néha 20 fok van a házban télen. A 17 az csak a kevésbé hőigényes (mivel nem ott élünk s ülünk) alsó szinten van, kivételes esetekben (főleg különösen hideg szakaszban, mivel a direkt fűtési kapacitásunk a még számunkra megfelelő legkevesebb, 2 kW körüli). Ez nekünk teljesen jó. Most meg is fagynék 17-18 fokban, még nem álltam át a kánikulai szakaszról, hirtelen jött a lehűlés, de novemberre már téli hőérzetem lesz s szenvedek 21 fok fölött (tartós kánikulában csak 25-26 fok fölött kezdek haldokolni, 21-22 kellemes. ez van most is).

2018. szept. 27. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!