Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Örökölheti-e a gyermeke azt a...

Gyík55 kérdése:

Örökölheti-e a gyermeke azt a saját lakást, amellyet korábban elajándékozott a szülő egy távoli de csak látogatás szintjen levő rokonának?

Figyelt kérdés

#Lakásöröklés?
2018. okt. 1. 14:30
 1/8 anonim ***** válasza:
23%
Igen, ha kiderül, hogy csalás történt és letagadták a létezését a közjegyző előtt.
2018. okt. 1. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
29%
1+ Meg ha egy szakértő kideríti, hogy az ajándékozási szerződés a tulajdonos halála után készült.
2018. okt. 1. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Kérdések sora merül fel ilyenkor.

Kezdve onnan, hogy miért érezte úgy az a szülő, hogy ne a gyereke örököljön utána.

Rossz volt a kapcsolatuk?

Nem volt már beszámítható?

Mivel mindenkinek joga van még életében a saját javaival úgy rendelkezni, ahogy akar, ha csak nem bűncselekménnyel csalta ki a rokon a lakást, vagy nem volt bizonyíthatóan agyilag beteg az ajándékozó, akkor nem sokat lehet tenni!

Saját ingatlana, saját döntése, biztos tudta, hogy mit és miért csinált így!

2018. okt. 1. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
90%
Az előttem szólók véleményét figyelembe véve, ha törvényes ajándékozás történt és az jogerőre emelkedett, akkor az ingatlan a megajándékozott tulajdonává vált. Ő hagyja örökül az örököseinek. Az ajándékozó gyerekének tehát nincs mit örökölnie, mert az ajándékozás tárgya már más tulajdonában van.
2018. okt. 1. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
38%
4 Azért erre ne vegyél mérget:D
2018. okt. 2. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Kedves 5-ös,

mérget nem veszek rá, ezért is küldtem a zöld kezet. Igen, az ajándékozási szerződést is meg lehet támadni a bíróságon és a pert meg lehet nyerni. Konkrét esetet is ismerek. Válaszomban nem a görbe paragrafust is kiegyenesítő esetekre gondoltam.

2018. okt. 2. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
87%
Eleve a hagyatéki leltárba nem kerül bele egy már elajándékozott lakás.
2018. okt. 2. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Az igaz, hogy eleve nem kerül a leltárba, de attól még bíróságilag megtámadható és akár kedvező döntésre is vihető az ajándékozási szerződés egy per által. Fentebb megtörtént esetet említettem.
2018. okt. 2. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!