Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Házat ilyenkor szellőztetni?

Házat ilyenkor szellőztetni?

Figyelt kérdés
Igazából így is jó idő van bent, de filózom, hogy mindenhol kitárom az ablakokat, tetőtérben is. Viszont sok helyen látom, hogy zárva tartják a házat egésznap, s inkább befűtenek esténként. Miért nem szellőztetnek inkább? Vagy ezek a régi házak nem melegszenek már fel?
2018. okt. 10. 16:14
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

"Viszont sok helyen látom, hogy zárva tartják a házat egésznap"

Nincsenek otthon?

2018. okt. 10. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Ilyenkor kint-bent 20-25 fok között van, nem nagyon melegszik attól, ha kinyitják az ablakot. Nekünk mivel a lakószobák nagy része nyugati oldal nagy ablakokkal, sokat melegszik zárt ablaknál, felhúzott redőnnyel - többet ad a sugárzási nyereség, mint a levegő hője. Éjszaka pedig mivel 8 fok körülre hűl, takarékon kicsit szoktunk fűteni már, mert hajnalra - szintén a nagy ablakok miatt, eléggé áthülne a levegő.


De nap közben azért lehet egy egészségeset szellőztetni.

2018. okt. 10. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

A szellőzetetés az egy nagyon rövid időszak, max 5 perc elég. Napi kétszer csinálod és jó. Fűtés szempontjából pedig jobb, a páratartalom miatt. A penész és bacik miatt meg kötelező.


A szellőztetőrendszerek pedig nem számítanak már luxusnak, még a hőcserélősök sem. Azokkal egész nap szellőzik a lakás, ablaknyitás nélkül is friss bent a levegő. Persze nem túl nagy eséllyel, de lehet ilyen van náluk.

...vagy csak szimplán igénytelenek. Ez jellemző a többségre.

2018. okt. 10. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
49%

Nem tudom, ki mit miért csinál, én dél körül kitárom az ablakokat és melegszik a ház. Igaz, csukott ablakkal is melegszik, de mivel egyetlen helyiség kap csak napot, a többinek jót tesz, ha bejön a kinti melegebb levegő. Nyilván a kis különbség miatt ez olyan rengeteget nem jelent, bár pont az érzékeny pontomon van ez a különbség. 20 vagy 22 Celsius-fok, nagyon nem mindegy.

De részben azért szellőztetek órákon át, mert szeretem a jó levegőt. Fagyban majd nem szellőztetek hosszan, most kell kiélvezni.


A fűtés az egyszerű: sok házban egyszerűen nincs elég meleg a lakóknak este. Szigetelés vagy fázósság... Egy remek szigetelésű házban is fázik már egy fázós ember, ha nincs direkt fűtés.

Az én házam ilyen napokon a rossz benapozás ellenére is melegszik, a korábbi hideg időszak kicsit levitte a hőmérsékletet s most kúszik vissza. Persze tizedekről van szó, de az is valami.

Bejön pár kiló icipicit melegebb levegő, elvegyül az átkozottul sok tonna egyéb anyaggal, nyilván nem sokat ér ez. Az a sok, hogy egy szoba rengeteg fotont kap, éjjel nem olyan sok hő hagyja el a házat (mivel nincs nagyon hideg és jó a szigetelés), viszont a passzív fűtés jelentős (hulladékhő, testhő). Ha a ház hőigénye kisebb, mint amit kap, akkor melegszik, erről van szó. De ennek minimális része az, hogy 20 fokban beengedem a 22 vagy akár 25 fokos levegőt pár órán át.


Késő délután már úgy ítélem meg, eleget szellőztettem, a fotonok a csukott ablakon is elég jól bejönnek s a hulladékhő több lehet, mint az a minimális hőmérsékletkülönbség. Gondolom, igazam van, de odáig nem fajulnak a dolgok, hogy elkezdjek tudományosan számolgatni, ha értenék is hozzá.

2018. okt. 10. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!