Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Lakható vagy élhető? Ti is...

Lakható vagy élhető? Ti is érzitek ennek a súlyát?

Figyelt kérdés
Milyen dolgok járulnak hozzá hogy az otthon élhető legyen nem csupán lakhtó?
2018. okt. 21. 08:52
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Számomra az élhetőséghez hozzájárul a kulturált szomszédság és a minél kisebb zajszennyezés, bár ezekre nekem mint tulajdonosnak sok befolyásom nincsen. Sajnos.
2018. okt. 21. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Nekem vásárlásnál eddig (életem során 3x) mindig bejött, hogyha abba a bizonyos házba beléptem, mit éreztem.

Volt amelyik valamiért vonzott, egyből otthonnak éreztem és volt amelyik taszított, akármennyire rendben volt.

Sajnos a legutóbbi vásárlásnál a rossz érzést elhessegettem, annyira előnyös volt az ár, annyira jó a ház és 15 éve nem tudom megszokni. Úgy érzem, mintha 15 éve élnék egy hosszúra nyúlt vendégségben, örök idegenként. Pedig nem rossz környék, a szomszédokkal sincs gond, de nem tudom az okát. Soha nem voltam itt boldog.

Most azon töröm a fejem, hogy elköltözünk, ami nem lesz egyszerű.

2018. okt. 21. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Nagy a külömbség és mindenre kihat lehet lakni a híd alatt is de az nem élet ha 15 évig nem szoktad meg akkor nem is fogod szerintem a megoldás az az a költözés lehet de az nem egyszerű ez igaz
2018. okt. 21. 11:46
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos legtöbben úgy szocializálódtak, hogy nem is tudnak különbséget tenni, már generációk óta.

Ráadásul a klasszikus -és örök- értékrend is felborult mára.

A -múló- divat után mennek, meg, hogy éppen mi a trendi a fb-on.

Lerakják a lamináltat és azt hiszik, hogy padlójuk van.

Vagy megveszik az Ikeában a pozdorját és azt hiszik, hogy bútoruk van.

(Pedig ezekkel még befűteni is tilos!)

Na mindegy is nem ragozom...

2018. okt. 21. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nekem is az a véleményem, hogy a lakás/ház kiválasztásánál hallgatni kell a megérzésre, fontos, hogy az első benyomás az legyen, hogy itt otthon tudnád érezni magad, legyen egy hangulata. De ez nem csak az épületre vonatkozik, hanem a környékre, környezetre is. Ha kinézel az ablakon, vagy kilépsz a lakásból, az se töltsön el rossz érzéssel. Mi annó úgy vettünk házat, hogy az adottságai nem feleltek meg teljesen az elképzeléseinknek, de az volt a megérzésünk, hogy itt akarunk lakni, és megér néhány kompromisszumot a ház. Nem bántuk meg :) Persze ezen felül sok gyakorlati szempont is van, ez igényektől és életmódtól függ.
2018. okt. 22. 05:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!