Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Vegyestüzelésű kazán? Megéri?

Vegyestüzelésű kazán? Megéri?

Figyelt kérdés
Van egy nyaralóm, Porotherm 38 falazat, hőszigetelt faablakok, nem szökik a meleg sehol, egy viszonylag komfortos háznak mondható, nem szoktam bent fázni, ha fűtök. De sajnos nagyon kell a fűtéssel spórolni, mert az utcában nincs gáz, anno egy gáztartályt raktak le, 1 töltés baromi drága, amíg enyhe idő van, vagy olajradiátorozok, igen, hihetetlen, de még ez is olcsóbb kicsivel, illetve kandallózok, pedig amúgy központi fűtéses a ház. Arra gondoltam, hogy fára állnék át, időm lenne is rá, élvezném is. A földgáz lenne a legjobb, tudomásom szerint kb. egy árban van a fával, de az nagyon messze van. Külterületi ingatlan.
2018. okt. 28. 00:41
 1/8 A kérdező kommentje:
Sajnos a ház megsínyli ezt a spórolást, a fürdő, illetve konyha mindig penészes a benti 16-17 fokok miatt télen.
2018. okt. 28. 00:42
 2/8 A kérdező kommentje:
3 éve lakom egyébként.
2018. okt. 28. 00:52
 3/8 anonim ***** válasza:
Valoszinű inverteres klima a legjobb megoldás. De ez nagyon függ a ház kialakitásátol méretétöl stb. pl ha kicsi kevés szoba van akkor jó a klima mivel 200 körül már beszerelnek. Ha nagyobb sok helyiséggel akkor meg fa marad.
2018. okt. 28. 02:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
160 négyzetméter, beépített tetőtérrel. Akkor a fa marad ezek szerint. Klímához szerintem azért nem olyan jó szigetelésű ez a ház, működne, de süvítene, mint állat. Szerintem.
2018. okt. 28. 02:23
 5/8 anonim ***** válasza:

Ide csak a vegyes tüzelésű kazán alkalmas .

Aki ekkora nyaralót megtud venni,és még télen is ott lakni,annak legyen pénze a ház kifűtéséhez is .

Gondolom nem egyedül használod,van némi bevételed az üdültetésből is .Ahogy mondják,mindennek ára van .

2018. okt. 28. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

A höszivattyű ami még lehetséges megoldás. De szinte biztos hogy nem térülne meg belátható időn bellül. De mint már írtam pontos adatok nélkül nem sok értelme van bármit is mondani. Könnyen lehet hogy jobban jársz szigeteléssel. Ha felére vagy negyedére csökken a hőszükséglet máris alviselhetöbb a gáz számla. amugy furcsálom hogy a villany fütés olcsob a pbnél nem számoltál el valamit? Mondjuk nem számoltam utána.


Ne olyanok alapján dönts hogy a szomszéd azt mondta ez olcso neki. Egy energia tanusitvány 10-20 ezer körül már meguszható és pontos javaslatokat add mivel érdemes sporolni. Számitás alapján.

2018. okt. 28. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Apum csinált olyat hogy egész télen csak egy gáztűzhely ment egy konyhában így lett 11 fok,átlagban ennyire sikeredett,de ugye nem mindig ment az sem,a ház többi részében nem fűtött,a bankba meg ott volt a pénz,szóval öltözz fel jól és a konyhában jól felöltözve nem fagysz halálra,még ha közben teli vagy pénzzel akkor sem.
2018. okt. 29. 05:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Nem vagyok pénzes, nem értem. Nem nyaraltatok, igaz 5-en lakjuk, de ettől még nem vagyok pénzes. Csupán melegebbet ennyi pénzért.
2018. okt. 29. 08:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!